دوربین مداربسته بالت | دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت، یکی از بدنه های پر کاربرد در دنیای دوربین مداربسته است. دوربین مداربسته بالت (بولت) گاها به عنوان دوربین مداربسته دیواری نیز شناخته میشود. اگر قصد خرید دوربین مداربسته دارید، نیاز است تا انواع دوربین مداربسته بر اساس کیس(قاب) را بشناسید. این موضوع به شما کمک میکند تا دوربین مناسب محیط خود انتخاب کنید و نهایت استفاده را از سیستم مداربسته ببرید.

توجه داشته باشید انتخاب شما نباید همیشگی باشد و برای هر محیط، دوربین مناسب انتخاب کنید. در این برگه قصد داریم ضمن معرفی بهترین دوربین بولت ، به نقد و بررسی کامل دوربین بالت بپردازیم. در ادامه نیز دوربین مداربسته بولت را با سایر کِیس ها مانند دوربین دام و دوربین اسپید دام مقایسه کنیم.

دوربین مداربسته بولت | دوربین مداربسته بالت

دوربین مداربسته بولت چیست؟ | دوربین بالت چیست؟

Bullet در زبان انگلیسی، به معنی استوانه میباشد و دوربین Bullet نیز از همین نام مشتق شده است. دوربین مداربسته بولت به علت شکل ظاهری شبیه به استوانه، این نام را به خود گرفته است. از دوربین بالت برای محیط های بیرونی استفاده میکنیم. هرچند که در محیط های داخلی نیز قابل نصب است اما معمولا دوربین مداربسته بالت را در محیط های روباز نصب میکنیم. 

این دوربین ها برای نصب روی دیوار و در ارتفاعات نسبتا زیاد نسبت به دوربین مداربسته دام نصب میشود. جنس بدنه این دوربین های معمولا فلزی و تمام مدل های دوربین بولت (فلزی و پلاستیکی) ضد آب هستند. توجه داشته باشید Bullet فقط به شکل ظاهری دوربین اشاره دارد و این دوربین ها در لنز ها و بُرد و دید در شب های مختلف در بازار وجود دارد.

کاربرد دوربین مداربسته بولت | کاربرد دوربین بالت

همانطور که پیش تر ذکر شد، به دوربین مداربسته بولت، دوربین مداربسته دیواری نیز گفته میشود. چرا که این دوربین ها به دلیل شکل ظاهری که دارند معمولا بر روی دیوار نصب میشوند. از طرفی، این دوربین ها جزو دسته دوربین مداربسته ضد آب هستند. این 2 دلیل یعنی دیواری بودن و ضد آب بودن باعث شده که این دوربین ها برای محیط بیرونی یا اصطلاحا Out-Door مناسب باشند.

البته توجه داشته باشید که منظور از ضد آب بودن این دوربین ها این نیست که میتوانید آن ها را درون آب غوطه ور کنید. منظور این است که این دوربین ها میتوانند در شرایط آب و هوایی سخت مقاومت بالایی از خود نشان دهند. به عبارتی باران نمیتواند به دوربین بالت آسیب بزند. اماکن زیر میتواند محیط مناسب برای دوربین بولت به شمار برود:

 • مکان های روباز مانند پارکینگ عمومی
 • مکان های سقف بلند مانند پاساژ

ویژگی دوربین مداربسته بالت | ویژگی دوربین بولت

بارز ترین ویژگی دوربین بولت، شکل ظاهری آن است. این دوربین ها شکل استوانه ای دارند و به همین دلیل برای نصب روی دیوار مناسب هستند. دیگر ویژگی دوربین بالت، ضد آب بودن و مقاومت بالا نسبت به شرایط سخت آب و هوایی آن است. از آنجایی که این دوربین ها از استاندارد IP67 و IP66 پشتیبانی میکنند، در مقابل شرایط نامساعد آب و هوا مقاوم هستند. این موضوع باعث میشود دوربین مداربسته بالت برای نصب در محیط های خارجی و روباز مناسب باشد. البته بد نیست که برای سیستم مداربسته خود از کم باکس هم استفاده کنید چرا که به سیستم مداربسته شما نظم میبخشد.

مزایای دوربین Bullet

از آنجایی که در بازار 4 کیس(قاب) برای دوربین مداربسته موجود است، میخواهیم مزیت کیس بولت را نسبت به دوربین مداربسته دام، دوربین مداربسته اسپید دام و دوربین مداربسته مینی اسپید دام بررسی کنیم.

تنوع بالا

این دوربین ها در انواع مختلفی تولید میشوند. تکنولوژی بُرد IP(تحت شبکه)، AHD(اچ دی) و وایرلس و حتی آنالوگ در انواع مختلف دوربین مداربسته بولت وجود دارد. ضمن اینکه طیف گسترده ای از این دوربین ها با دید در شب های مختلف نیز موجود است. هرچند که تقریبا همه دوربین های بالت دارای دید در شب هستند. اما شما میتوانید با شناخت دقیق انواع دید در شب دوربین مداربسته ، نایت ویژن مناسب را برای دوربین خود انتخاب کنید.

به شما پیشنهاد میکنیم صفحه‌های فروش دوربین ای اچ دی و فروش دوربین تحت شبکه را مشاهده کنید.

لنز های ثابت، متغیر و موتورایز نیز در انواع مختلف دوربین بالت وجود دارد. این موارد باعث میشود شما یک دوربین مناسب و بهینه برای محیط خود انتخاب کنید. با پیشرفت تکنولوژی، دوربین وایرلس بولت محبوبیت بسیاری کسب کرده است البته ناگفته نماند که این ویژگی ها تقریبا در همه‌ی دوربین های مداربسته صادق است.

انعطاف پذیری بالا برای نصب

از آنجایی که همیشه این سوال وجود دارد که “مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته کجاست؟” قصد داریم در ادامه مکان مناسب برای نصب دوربین بولت را برای شما معرفی کنیم. معمولا از دوربین های دام (گنبدی) و سایر دوربین ها در محیط های استاندارد استفاده میکنیم. اما وقتی شکل هندسی محیط ما متقارن نیست، دوربین مداربسته Bullet به داد ما میرسد.

اماکن غیر متعارف در سقف یا دیوار مانند برآمدگی ، فرو رفتگی، گوشه ها و سایر موارد مشابه، نیازمند دوربین بالت هستند. ضمن اینکه این دوربین ها انعطاف پذیری بالایی دارند و میتوانند به راحتی تغییر زاویه دهند. معمولا تغییر زاویه تصویر برداری در سایر دوربین ها پس از نصب کار دشواری است.

اما دوربین مداربسته بولت به علت داشتن پایه بازویی، این قابلیت را به شما میدهد که به صورت دستی آن را جا به جا کنید و زاویه دید آن را به صورت عمودی و افقی تغییر دهید. این قابلیت در دوربین های دام وجود ندارد. همین موضوع باعث میشود دوربین بالت برای نصب در “محیط های تنگنا” مانند راهرو یا درب ورودی پارکینگ مناسب باشد.

بازدارنده ای مناسب برای سارقان

شکی نیست که دوربین بالت، جزو دسته دوربین مخفی نیست و کاملا آشکار است.این موضوع شاید به عنوان یک نکته منفی در ذهن شما نقش ببندد. اما عجله نکنید! چراکه آشکار بودن این دوربین ها میتواند یک عامل بازدارنده برای سارقان باشد. هرچند که سرقت در هر صورت اتفاق می افتد اما احتمال اینکه دزد ها با دیدن دوربین مداربسته شما از دزدی منصرف شوند بالا است.

راه حل مناسب برای بازتاب نور

از آنجایی که دوربین Bullet به صورت سر پایین نصب میشود، میتواند تا حد زیادی نسبت به انعکاس نور غلبه کند. وقتی نور به اجسام برخورد میکند، تصویر حاصل از آن وضوح لازم را ندارد. ولی دوربین های بالت زاویه متضاد تری با انعکاس نور دارند به همین دلیل غلبه چشم گیری بر انعکاس نور خواهند داشت.

عدم نقض حریم خصوصی سایرین

شاید همسایه ما دوست نداشته باشد دوربین ما از محدوده آن ها تصویر برداری کند. دوربین های مداربسته بالت متمرکز هستند و قابلیت تنظیم دارند. به همین دلیل شما میتوانید لنز آن ها را طوری تنظیم کنید که فقط از یک محدوده خاص تصویر برداری کند و حقوق سایرین را نقض نکند.

ویژگی دوربین های بولت تک پلاس

کیفیت و دوام بالا

آداپتور دوربین مداربسته تک پلاس، وارداتی بوده و با کیفیت خیره کننده ای به بازار عرضه شده است.

قیمت مناسب

قیمت های تک پلاس بسیار رقابتی بوده و به شما قول میدهیم که بهترین بازخورد را نسبت به هزینه دریافت کنید.

پشتیبانی فروش

پشتیبانی و خدمات پس از فروش مجموعه تک پلاس همواره ادامه دارد، پس به ما اعتماد کنید.

اجزای دوربین مداربسته بالت | اجزای دوربین بولت

تمامی دوربین های مداربسته، دارای 3 بخش اصلی هستند.

 • بدنه (کیس)
 • بُرد (Board)
 • لنز

نکته قابل توجه این است که هر کدام از این اجزا، انواع مختلفی دارند و در ادامه به شما انواع دوربین مداربسته بالت را توضیح خواهیم داد تا هیچ ابهامی برای شما باقی نماند.

انواع دوربین مداربسته بالت | انواع دوربین بولت

تمامی انواع دوربین مداربسته، اجزای مختلفی دارند که ترکیب حاصل از این ترکیب ها میتواند یک مدل دوربین جدید ایجاد کند. موارد زیر در تعیین مدل های مختلف دوربین مداربسته تاثیر گذار است.

کیس(قاب)

در کل 2نوع دوربین بولت بر اساس کیس وجود دارد، کیس بزرگ (Big CASE) و کیس کوچک (Small CASE). هرچند که مدل های محدودی با اندازه میانه نیز وجود دارد.

بر اساس لنز

لنز های متنوعی در دوربین های مداربسته موجود است. لنز ها بر اساس کیفیت میتوانند 2مگاپیکسل، 5مگاپیکسل، … را شامل شوند ضمن اینکه هر کدام از این لنز ها فارغ از کیفیت، میتواند به صورت لنز ثابت، لنز متغیر یا لنز موتورایز باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله انواع لنز دوربین مداربسته را مطالعه کنید.

بر اساس دید در شب

دید در شب ها انواع مختلفی دارند که وابسته به نیاز خود، دوربین با دید در شب مناسب را تهیه کنید. دوربین بولت مادون قرمز، دوربین بولت وارم لایت، دوربین بولت استارلایت و دوربین بولت دوال لایت انواع مختلف دید در شب هستند که در دوربین های مداربسته موجود است.

بر اساس بُرد

مقوله برد دوربین مداربسته، بسیار مفصل است و نمیتوان به صورت خلاصه در این قسمت ذکر کرد. به شما پیشنهاد میکنیم مقاله ” انواع برد دوربین مداربسته ” را مطالعه کنید. اما در ادامه سعی میکنیم یک دید کلی در رابطه با برد دوربین مداربسته تقدیم شما کنیم.

تکنولوژی برد

برد ها جدا از برند و مدل تولید کننده، بر اساس تکنولوژی استفاده شده در تولید در دسته های زیر قرار میگیرند:

 • اچ دی (AHD): یکی از مدل های محبوب در دوربین مداربسته است که احتمالا در آینده جای خود را به دوربین های IP میدهد.
 • تحت شبکه (IP یا آی پی): یک تکنولوژی رایج و جدید برای سیستم های مداربسته است که ما به شما پیشنهاد میکنیم.
 • بی سیم (Wireless): جدید ترین تکنولوژی دوربین مداربسته است که بیشتر جنبه نظارتی دارد تا امنیتی.
 • آنالوگ: این نوع کاملا منسوخ شده است و پیشنهاد میکنیم اصلا سراغ آن نروید.

مدل های مطرح برد دوربین مداربسته

برد های دوربین مداربسته، تولید کننده های مختلفی دارند که برد دوربین مداربسته را در مدل های متنوع با نام های متفاوت تولید کرده اند. گزینه های زیر، برد های پیشنهادی ما است.

 • 415 8MP SONY Mstar با تکنولوژی تحت شبکه آی پی
 • AHD 5MP 335 SONY با تکنولوژی برد اچ دی
 • 4653 4MP Fullhan با تکنولوژی اچ دی و آی پی
 • 4653 5MP Fullhan با تکنولوژی اچ دی و آی پی

بر اساس کاربرد

تمامی انواع دوربین مداربسته در انواع مختلف خانگی و صنعتی موجود هستند که شما برای انتخاب بهترین دوربین بولت میتوانید با واحد پشتیبانی تک پلاس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

قیمت دوربین مداربسته بولت

تفاوت دام با بولت | تفاوت دام با بالت

همانطور که پیش تر ذکر شد، تفاوت دوربین ها از لحاظ شکل ظاهری محدود به کیس میشود. بنا بر این دوربین دام و بولت میتوانند در تمام موارد مانند لنز، برد،دید در شب و حتی جنس بدنه دارای قابلیت های یکسان باشند و تنها تفاوت آن ها در کیس (قاب) آن ها باشد. در ادامه توضیح مختصری به شما در این رابطه ارائه خواهیم کرد.

دوربین های دام به شکل گنبدی هستند و گاها آن ها را با عنوان دوربین مداربسته سقفی یا دوربین مداربسته گنبدی نیز میشناسیم. این دوربین ها مناسب اماکن سقف دار و یا سقف کوتاه مناسب اند و برای محیط های بدون سقف پیشنهاد نمیشوند. در این دوربین ها لنز توسط یک حباب شیشه ای محافظت میشود. ضبط تصویر در دوربین دام نسبت به بالت، عریض تر و کلی تر است. درواقع دوربین دام تصویر واید میگیرد و متمرکز نیست.

دوربین های بولت به شکل استوانه است و بعضا آن ها را با اسم دوربین مداربسته دیواری نیز میابیم. دوربین مداربسته بولت  ضد آب بوده و مناسب برای مکان های بیرونی است. این دوربین ها تصویر متمرکز و دقیق تری نسبت به دوربین مداربسته دام تولید میکنند. پیش تر نیز اشاره کردیم که دوربین دام قابلیت استتار بیشتری نسبت به دوربین بالت دارد.

قیمت دوربین بالت | قیمت دوربین مداربسته بولت

قیمت دوربین بولت میتواند با توجه به تکنولوژی برد، جنس بدنه، لنز و سایر موارد متغییر باشد. اما به طور متوسط دوربین های خیلی ارزان بالت که عملا کاربردی نیستند تقریبا 200 هزار تومان و مدل های وایرلس سیم کارتی آن تا حدود 3 میلیون تومان هم برود. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم اگر قصد خرید دوربین بالت دارید، قیمت به روز این دوربین مداربسته را از فروشگاه تک پلاس مشاهده کنید. تک پلاس یکی از معتبر ترین مراکز فروش دوربین بولت است.

خرید دوربین بولت

همچنین میتوانید به صورت حضوری یا تلفنی سفارش خود را ثبت کنید یا از مشاوره رایگان موارد مرتبط با دوربین مداربسته استفاده کنید.

پشتیبانی و تماس با ما

آدرس : تهران، میدان حسن آباد، خیابان امام خمینی، بعد از شیخ هادی، پلاک 196، زنگ 3

تلفن تماس دفتر مرکزی : 66729950 – 021

تماس با مدیر داخلی : 09125702099

زاویه دید دوربین بالت | زاویه دید دوربین مداربسته بولت

دوربین بولت وابسته به نوع لنز (ثابت، متغیر، موتورایز) میتوانند زاویه دید متفاوتی داشته باشند. دوربین بولت با لنز ثابت، با لنز های 3.6 میلی‌متر (حدودا 70 درجه)، 6میلی‌متر (حدودا 50درجه) و 12میلی‌متر (حدودا 25 درجه) ساخته میشوند. دوربین بالت با لنز متغیر (وریفوکال) نیز عموما با لنز های 3 میلیمتر (حدودا 35 درجه) تا 9 میلیمتر (حدودا 80 درجه) تولید و روانه بازار شده اند. در مورد لنز موتورایز هم این مقادیر تخصصی است و بهتر است از کارشناس فروش اطلاعات لازم را بگیرید.

نصب دوربین بالت | نصب دوربین مداربسته بولت

پروسه نصب دوربین مداربسته بالت نسبت به دوربین مداربسته دام، مقداری سخت تر و وقت گیر تر است. چرا که معمولا دوربین مداربسته بولت در ارتفاعات بالاتر نصب میشود، طبیعتا کار نصاب سخت تر و اجرت آن بالاتر خواهد رفت. درجه سختی نصب دوربین بولت به تکنولوژی برد آن نیز وابسته است. دوربین های تحت شبکه (IP) نصب زمان بر تری دارند.