دسته‌بندی نشده

آموزش نرم افزار V380 (+دانلود) – اپلیکیشن دوربین مداربسته

آموزش کامل نرم افزار V380

اگر دوربین وایرلس تهیه کرده باشید، نام نرم افزار V380 به گوش شما خورده است. v380 یک نرم افزار کنترل دوربین مداربسته از راه دور است که به واسطه آن میتوانید دوربین مداربسته خود را بدون محدودیت مکانی کنترل کنید. نرم افزار V380 فقط برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته از راه دور نیست، به کمک این نرم افزار میتوانید دوربین مداربسته خود را به طور کامل تحت فرمان بگیرید و آن را کنترل کنید.

به عنوان مثال اگر دوربین شما قابلیت چرخش، گردش صدای 2طرفه، ارسال آلارم یا دید در شب 2 حالته داشته باشد به کمک اپلیکیشن V380 میتوانید تمام این موارد را به طور کامل تحت فرمان داشته باشید. معمولا برنامه V380 برای کنترل دوربین مداربسته وایرلس کاربرد دارد.

تفاوت نرم افزار V380 با V380 PRO و V380s | نرم افزار V380 با V380 پرو و اس چه تفاوتی دارند؟

فرق نرم افزار V380 با V380 PRO و V380S آنچنان زیاد نیست و درواقع میتوان گفت برای کاربران عادی تفاوتی ندارد. شما میتوانید هر کدام از این 3 نرم افزار را برای کنترل دوربین مداربسته خود استفاده کنید و خروجی یکسان بگیرید. اما به شما پیشنهاد میکنیم از نسخه pro استفاده کنید. این آموزش هم با نسخه پرو تنظیم شده اما هیچ تفاوتی وجود ندارد و فقط شکل ظاهری آن متفاوت است. همچنین اگر قصد تهیه دوربین وایرلس دارید، میتوانید از قسمت فروش دوربین وایرلس فروشگاه ما دیدن کنید.

نصب و راه اندازی V380 بر روی موبایل

برای نصب نرم افزار V380 روی موبایل، ابتدا نرم افزار را از مارکت معتبر که لینک آن ها در این قسمت قرار داده شده دانلود کنید. پس از نصب، مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

دانلود نرم افزار V380 برای اندروید
دانلود نرم افزار V380 برای iOS
دانلود نرم افزار V380 برای کامپیوتر (ویندوز)

نکات مهم پیش از استفاده از V380

ابتدا باید دوربین خود را روشن کنید. اگر برق مستقیم است آن را به آداپتور وصل کنید، اگر شارژی است از شارژ داشتن آن و روشن بودن آن اطمینان حاصل کنید و اگر دوربین لامپی است، آن را به سرپیچ لامپ که کلید آن زده شده است متصل کنید. سپس باید منتظر بمانید که دوربین روشن و آماده سازی شود. روشن شدن و آماده سازی دوربین برای استفاده، معمولا همراه با صدای هشدار همراه است که به شما روشن شدن را اطلاع میدهد.

سپس دکمه ریست روی بدنه دوربین را فشار دهید تا دوربین راه اندازی مجدد شود. این نکته بسیار مهم است چرا که اگر دوربین خود را ریست نکنید، هرکسی که پیش از شما تنظیمات احتمالی آن را انجام داده یا فروشنده ای که آن را تست کرده و به رمز عبور آن دسترسی دارد، میتواند هر دسترسی که شما دارید را به دوربین داشته باشد و تصاویر دوربین شما را از راه دور دریافت کند.

مرحله اول، اتصال موبایل به دوربین مداربسته

پس از اینکه از روشن بودن دوربین خود اطمینان حاصل کردید، پس از 1 الی 2 دقیقه منتظر بمانید تا وای فای دوربین مداربسته روشن و فعال شود. سپس به بخش WIFI موبایل خود رفته و دستگاه های اطراف را جستجو کنید. به وای فای دوربین خود متصل شوید. توجه داشته باشید که وای فای دوربین بدون رمز است و عموما نام آن با MV شروع میشود و در ادامه یک عدد 6 رقمی دارد که سریال نامبر دوربین شما است.

پس از اتصال به وای فای دوربین مداربسته، وارد نرم افزار V380 شوید. طبق تصویر زیر، 2راه (با عضویت و بدون عضویت) برای استفاده از نرم افزار و کنترل دوربین مداربسته وجود دارد. بدون عضویت نیز میتوانید از اپلیکیشن V380 استفاده کنید. اما اگر قصد دارید در این نرم افزار عضو شوید، مراحل زیر را طبق آموزش تصویری طی کنید.

ثبت نام در اپلیکیشن V380

ابتدا روی گزینه Register کلیک کنید تا به صفحه ثبت نام هدایت شوید.

ورود به صفحه عضویت V380

سپس ناحیه خود را Asia و ایمیل معتبر وارد کنید. توجه کنید که به صندوق این ایمیل، پیام حاوی کد فعالسازی ارسال خواهد شد. پس حتما باید به رمز عبور این ایمیل دسترسی داشته باشید.

آنتخاب ناحیه و ایمیل در V380
انتخاب ناحیه و ایمیل معتبر

پس از وارد کردن ایمیل، به inbox شما یک پیام از شرکت V380 حاوی کد فعال سازی 6رقممی ارسال میشود. آن کد را وارد فیلد ها کنید و Next را بزنید.

ثبت کد فعالسازی

در انتها نیز باید رمز عبور خود را مشخص کنید. رمز عبور باید به زبان انگلیسی و حداقل 8 کاراکتر و شامل حروف کوچک، بزرگ و عدد باشد.

تنظیم رمز عبور V380
ثبت کد فعالسازی

در نهایت، به صفحه اول هدایت میشوید که باید روی گزینه Login ضربه بزنید و ایمیل خود به همراه رمز عبور را وارد کنید تا به نرم افزار V380 لاگین کنید. در صورت تمایل، استفاده از این نرم افزار بدون ثبت نام نیز ممکن است. برای استفاده از اپلیکیشن V380 بدون ثبت نام، مانند تصویر زیر عمل کنید.

ورود به اپلیکیشن V380 بدون ثبت نام

مرحله دوم، معرفی دوربین مداربسته به اپلیکیشن V380

پس از ثبت نام و ورود به نرم افزار V380، باید دوربین مداربسته خود را به این نرم افزار معرفی کنید. برای این منظور، طبق تصویر زیر روی علامت + یا دکمه Add device (افزودن دستگاه) کلیک کنید.

افزودن دستگاه به برنامه V380

سپس وارد صفحه جدید میشوید که باید دستگاه را به اپلیکیشن معرفی کنید. اتصال دستگاه به دوربین از طریق کد QR و شناسه (ID) دستگاه مقدور است. برای افزودن دستگاه به روش کد QR، به محض کلیک روی علامت Add device یا + ، وارد صفحه زیر میشوید که باید کد QR روی بدنه دوربین را اسکن کنید. اگر دوست نداشتید یه کد QR مخدوش شده بود، میتوانید به صورت دستی نیز این کار را انجام دهید (که ما خودمان معمولا به صورت دستی ID را وارد میکنیم) .

اسکن کد QR دوربین

برای این منظور، روی کادر قرمز پایین صفحه کلیک کنید، سپس طبق تصویر زیر باید شناسه دستگاه را باید وارد کنید. این شناسه روی دوربین وجود دارد، اما اگر این شناسه را رو دوربین پیدا نکردید، معمولا در ادامه‌ی نام وای فای دستگاه که ابتدای مقاله به شما گفتیم با MV شروع میشود و شامل اعداد است قرار دارد.

افزودن دستگاه به روش دستی

پس از کلیک روی گزینه 4G Smart Camera، وارد صفحه زیر میشوید که باید آی دی دستگاه را وارد کنید. توجه داشته باشید که برنامه V380 در این مرحله تلاش دارد که به صورت اتوماتیک دستگاه های اطراف شما را پیدا و شناسایی کند. اما با این حال به صورت دستی وارد کنید راحت تر هستید.

آی دی دستگاه

پس از این مرحله، باید به پروفایل دستگاه خود در برنامه V380 ، شناسه کاربری و رمز عبور بدهید که اجباری نیست و میتوانید گزینه Skip را بزنید. در صورتیکه تمام مراحل را به درستی پشت سر گذاشته باشید، دیوایس (دستگاه) شما به لیست زیر اضافه میشود.

انتخاب دوربین در اپلیکیشن V380

پس از برقراری اتصال بین دوربین و نرم افزار V380 ، علامت تصویر بارگزاری میشود و با کلیک روی آن میتوانید وارد محیط کنترل نرم افزار V380 شوید.

آموزش نرم افزار V380 | کار با اپلیکیشن V380

پس از اینکه دوربین خود را به نرم افزار V380 متصل کردید و تمام مراحجل را به درستی پشت سر گذاشتید، وارد محیط کنترل میشوید و در اینجا میتوانید کنترل از راه دور دوربین مداربسته خود را در اختیار داشته باشید. تصویر زیر، مواردی است که وابسته به امکانات دوربین مداربسته شما، میتوانید توسط اپلیکیشن V380 میتوانید بر دوربین خود اعمال کنید.

منوی کنترل نرم افزار V380

لیست زیر، امکانات هر دکمه را برای شما شرح میدهد:

 • فلش ها : جهت کنترل چرخش دوربین است. در صورتیکه دوربین مداربسته شما قابلیت چرخش داشته باشد، به واسطه این دکمه ها میتوانید دوربین را در جهت افقی و عمودی بچرخانید و زاویه های متفاوت را دریافت کنید.
 • علامت آژیر : با کلیک روی این دکمه، دوربین مداربسته شما صدای آژیر خطر پخش میکند و به محیط و افراد حاضر در آن هشدار میدهد.
 • Snapshot : این گزینه، به شما این امکان را میدهد تا از کادر فعلی دوربین خود اسکرین شات تهیه کنید و عکس آن را داشته باشید.
 • Record : به کمک این دکمه میتوانیم از کادر فعلی دوربین مداربسته فیلم بگیریم و در گالری خود ذخیره کنیم.
 • Speak : این آپشن به ما این امکان را میدهد که صدای خود را در محیط پخش کنیم. کافیست انگشت خود را روی این گزینه نگه داریم و شروع به صحبت کنیم. آنگاه صدای ما در محیط پخش میشود.
 • Replay : این گزینه جهت بازبینی تصاویر Record شده است.
 • More : با کلیک روی این گزینه، به امکانات بیشتری از برنامه V380 دسترسی خواهید داشت که در تصویر زیر مشخص شده.
منوی کنترل نرم افزار V380
 • inversion : این گزینه مختص زمان هایی است دوربین شما به دلیل برخی دلایل برعکس نصب شده و با فعال کردن این گزینه، تصویر شما نیز برعکس میشود تا در مشاهده تصاویر مشکلی نداشته باشید.
 • Light control : دوربین هایی که دید در شب رنگی و مادون قرمز را همزمان دارد، فعال کردن این گزینه باعث میشود حالت دید در شب شما عوض شود و سوئیچ کند.
 • Preset PTZ : قابلیت پری‌ست مختص دوربین های چرخشی است و موقعیت دوربین را برنامه ریزی میکند. یعنی مشخص میکند لنز دوربین مداربسته چرخشی در هر بازه‌ی زمانی روی کدام موقعیت تنظیم شود و از کدام قسمت محیط تصویر بگیرد.
 • PTZ calibration : با فعال کردن این گزینه، دوربین شما در تمام جهات چرخش میکند تا محیط را اندازه گیری کند. پیش از فعال کردن قابلیت پریست در دوربین مداربسته، باید کالیبریشن را فعال کنید.
 • Motion track : در صورت فعال کردن این گزینه، قابلیت تعقیب سوژه فعال میشود. یعنی به محض ورود یک جسم به محدوده پوشش دوربین مداربسته، دوربین مداربسته شما آن را دنبال میکند و همگام با آن چرخش میکند. البته توجه داشته باشید این ویژگی در صورتی ممکن است که دوربین شما نیز قابلیت چرخش داشته باشد.
 • Image setting : به کمک این گزینه، میتوانید تنظیم کنید که تصویر رنگی یا سیاه سفید ضبط شود. همچنین میتوانید این حالت را روی اتوماتیک تنظیم کنید.

نصب و راه اندازی نرم افزار V380 برای کامپیوتر | نسخه ویندوز اپلیکیشن V380

اتصال دوربین مداربسته به اپلیکیشن V380 در کامپیوتر تفاوت آنچنانی با موبایل ندارد. تنها تفاوت این است که به علت تحریم ها، باید آی پی خود را تغییر دهید. همانند روش اتصال با موبایل، در این روش هم باید ابتدا دوربین را روشن کنید و منتظر بمانید تا مراحل روشن شدن و آماده سازی هات اسپات دوربین فعال شود. سپس وای فای کامپیوتر خود را به سیستم وایرلس دوربین وصل کنید.

سپس وارد نرم افزار V380 شوید و توجه داشته باشید که حتما باید نرم افزار رجیستر کنید. در نسخه کامپیوتر V380 نیز مانند نسخه موبایل، میتوانید با ثبت نام یا بدون ثبت نام وارد شوید. پس از نصب نرم افزار V380 و اجرای آن وارد محیط زیر میشوید که باید روش لاگین و ورود خود را انتخاب کنید.

لاگین به نرم افزار V380 در ویندوز

پس از اینکه لاگین کردید، وارد محیط زیر میشوید که باید دوربین مداربسته خود را اضافه کنید.

افزودن دستگاه به نرم افزار V380 در ویندوز

پس از اینکه گزینه Add device و در ادامه گزینه Manually add by device ID را انتخاب کردید، مطابق تصویر زیر باید شناسه دوربین مداربسته را به نرم افزار معرفی کنید.

افزودن شناسه دوربین به نرم افزار V380 در ویندوز

مطابق راهنمای اپلیکیشن، اطلاعات فیلد ها روی لیبل دوربین وجود دارد. پس از اینکه اطلاعات را به درستی وارد کردید، روی گزینه Add manully کلیک کنید. پس از این مرحله باید برای دوربین خود رمز تعیین کنید و در نهایت مانند نسخه موبایل، روی پروفایل دوربین کلیک کنید.

تنظیمات نرم افزار V380

حال که با امکانات اپلیکیشن V380 آشنا شدید، بد نیست با تنظیمات برنامه V380 نیز آشنا شوید. شما با اعمال تنظیمات برنامه V380 میتوانید علائم متعددی مانند کیفیت ضبط تصاویر روی رم، تنظیمات پری‌ست، تنظیمات آلارم و… را کنترل کنید. برای ورود به صفحه تنظیمات دوربین در V380، کافی است در همان صفحه ای که دوربین انتخاب میکردید یعنی صفحه All devices ، دکمه More (آیکون 3نقطه) و سپس گزینه Setting را انتخاب کنید.

تنظیمات دوربین مداربسته در V380

در ادامه، وظیفه و سطح کنترل هر بخش را به شما شرح میدهیم :

 • General : در قسمت General ، میتوانید نام دوربین و نام مستعار دوربین را انتخاب کنید. این قابلیت به درد کسانی میخورد که تعداد زیادی دوربین دارند و میخواهند اسم پیشفرض را تغییر دهند تا بتوانند به راحتی به دوربین دلخواه دسترسی داشته باشند.
 • Network : این قسمت مختص تنظیمات شبکه دوربین مداربسته است. اگر قصد دارید دوربین را به شبکه وایرلس و مودم وای فای متصل کنید تا از هرجای دنیا بتوانید دوربین را تحت کنترل بگیرید، باید از این قسمت اقدام کنید. همانطور که میدانید، در صورت عدم اتصال دوربین به مودم وایرلس، نهایتا 20 الی 30متر دوربین را تحت اختیار دارید اما در صورت اتصال دوربین به مودم میتوانید از هر کجا که خواستید دوربین را کنترل کنید.
 • Password : در این قسمت میتوانید رمز عبور دستگاه را تغییر دهید. اگر حس میکنید شخصی غیر از شما رمز دوربین را دارد و ترجیح میدهید که به دوربین دسترسی نداشته باشد، حتما رمز عبور خود را تغییر دهید.
 • Device time : این قسمت برای کنترل زمان محلی دوربین است و باید Time zone دوربین را به دلخواه تنظیم کنید.
 • Firmware version : این قسمت مختص تنظیمات سیستم عامل دوربین مداربسته است.
 • Alarm setting : همانطور که از نام این بخش پیدا است، میتوانید هشدار دوربین را تنظیم کنید. مثلا میتوانید آلارم را خاموش یا روشن کنید و یا محدوده پوشش آن را تنظیم کنید همچنین دوره هشدار دهی هم قابل تنظیم است.
 • Recording setting : یکی از کارامد ترین قسمت تنظیمات، بخش تنظیمات تصویر است. شما میتوانید تعیین کنید که ضبط و ذخیره روی دوربین به چه صورت اتفاق بیفتد. آیا رکورد پیوسته باشد یا فقط زمانی که وجود یک شئ در محیط کشف شد؟ صدا هم با تصویر ضبط شود یا خیر؟ کیفیت ضبط تصاویر به چه صورت باشد؟ تمام این ویژگی ها در این قسمت قابل تنظیم است.
 • PTZ patrol : در این قسمت تنظیمات پری‌ست را کنترل میکنید. یعنی مشخص میکنید در هر بازه زمانی، دوربین شما روی چه موقعیت چرخشی قرار گیرد.
 • Lamplight Sensivity Setting : این گزینه تعیین میکند که دوربین شما در چه حدی از نور محیط باید دید در شب را روشن کند. درواقع شما تعیین میکنید که حساسیت دوربین شما به نور محیط چقدر باشد. هرچه میزان حساسیت کمتر باشد، دید در شب دوربین در تاریکی کمتری روشن میشود. و هرچه این حساسیت بیشتر باشد باید محیط تاریک تر باشد تا دید در شب دوربین مداربسته روشن شود.
 • PTZ speed Setting : در این قسمت مشخص کنید که پری‌ست و چرخش دوربین، با چه سرعتی انجام شود. یعنی تعیین کنید دوربین به صورت عمودی و افقی با چه سرعتی تغییر جهت دهد.
 • Advance setting : در این قسمت میتوانید موارد پیشرفته مانند آی پی دوربین یا سیستم اعلام هشدار و یا زبان برنامه را تغییر دهید.
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “آموزش نرم افزار V380 (+دانلود) – اپلیکیشن دوربین مداربسته

 1. مجید گفت:

  سلام نسخه کامپیوتر گه اصلا منو این شکلی نیست

  1. moein mvdi گفت:

   سلام و وقت بخیر.
   از چه نسخه ای از نرم افزار استفاده میکنید؟

 2. روح الله طاهری زاده گفت:

  هنوز نتونستم متصل بشم

  1. moein mvdi گفت:

   چه خطایی مشاهده میکنید؟ مشکل چی هست؟

 3. سی گفت:

  سلام نسخه کامپیوتر کارنمیکنه رو دوربین که میزنی بعد چند دیقه ارور میده

  1. moein mvdi گفت:

   توی گوگل سرچ کنید و از سایت رسمی نرم افزار دانلود کنید.
   اگر همچنان مشکل باقی بود با ما تماس تلفنی بگیرید.

   موفق باشید!

 4. محمدرضا گفت:

  با اتصال گوشی به مودمی که دوربین ها هم بهش وصل شدن، میتونم تصاویر دوربین ها رو ببینم. اما وقتی با دیتای خود گوشی به نت وصل میشم، نمیتونم تصاویر دوربین ها رو ببینم. مشکل از کجاست؟

  1. moein mvdi گفت:

   با سلام،
   از کدوم اپراتور خط تلفن همراه خودتون رو تهیه کردید؟

  2. رضا گفت:

   سلام دوربین منم این مشگل رو داره راهنمایی میکنی منو

   1. moein mvdi گفت:

    سلام رضا عزیز،
    از کدوم اپراتور خط تلفن همراه خودتون رو تهیه کردید؟

 5. علی گفت:

  درود بر شما من بیبی کم با نرم افزار v380 گرفتم با وای فای راحت انتقال تصویر دارم ولی وقتی از خونه بیرون میرم با دیتا کانکت نمیشم میشه راهنمایی کنید مشکل کجاس ممنون میشم اینم اضافه کنم قبلا یه دوربین دیگه داشتم نرم افزارش yoosee بود راحت با دیتا کانکت میشدم البته دوسال پیش داشتمش حالا نمیدونم مشکل نرم افزاره یا محدودیت های اینترنتی

  1. moein mvdi گفت:

   سلام، وقت بخیر
   ممکنه مشکل به دلیل محدودبت هابی اعمال شده بر اینترنت باشه که احتمالا همینه.
   اما احتمال این هم وجود داره که به دلیل شلوغ بودن سرور های V380 نسبت به yoosee مشکل اختلال به وجود بیاد اما احتمال قوی دلیل محدودیت های اینترنت هست.

   موفق باشید

 6. مهدی ملکشاهی گفت:

  سلام.من گوشیم رو تنظیم کارخانه کردم.ایمیل و گذرواژه رو فراموش کردم چکار باید بکنم؟

  1. moein mvdi گفت:

   سلام آقای ملکشاهی عزیز،
   ابتدا دوربین رو از طریق دکمه‌ای که داخل یک محفظه‌ی فیس مانند هطت ریست کنید، حالا انگار شما یک دوربین آکبند دارید که باید طبق آموزش نرم افزار v380 از صفر تا صد عمل کنید و مراحل رو دنبال کنید تا رمز عبور جدید تنظیم بشه.

   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *