یو پی اس (UPS)

اگر قصد خرید یو پی اس (UPS) دارید، این صفحه را تا انتها مطالعه کنید. در این صفحه مطالب مفیدی درباره‌ی UPS برای شما قرار داده ایم. تک پلاس یکی از معتبر ترین مراکز فروش دوربین مداربسته و تجهیزات امنیت اماکن است. پیش از اینکه تصمیم به خرید بگیرید، نیاز دارید تا بدانید دستگاه یو پی اس چیست، انواع دستگاه UPS را بشناسید و با کاربرد هر کدام آشنا شوید.

نهایتا با داشتن اطلاعات کافی میتوانید بهترین یو پی اس برای دوربین مداربسته خود را انتخاب کنید. اگر پس از خواندن این صفحه همچنان موفق به انتخاب مدل مناسب نشدید، حتما با کارشناسان تک پلاس تماس بگیرید. تضمین میکنیم که در تک پلاس، بهترین خدمات فروش یو پی اس را تقدیم شما کنید.

اگر شما داده (دیتا) های ارزشمندی دارید و نمیخواهید نوسانات برق به دستگاه های شما آسیب بزند، بهتر است از UPS استفاده کنید. اگر تجربه کافی در زمینه انتخاب دستگاه مناسب ندارید، بهتر است از مشاوره ی رایگان کارشناسان تک پلاس استفاده کنید. ما به شما کمک میکنیم تا UPS مناسب برای دوربین مداربسته خود را انتخاب کنید.

فروش یو پی اس (UPS) مناسب دوربین مداربسته تک پلاس

دستگاه یو پی اس چیست؟ کاربرد دستگاه UPS

یو پی اس (UPS) یا منبع تغذیه بدون وقفه، مخفف Uninterruptible power supply بوده و وسیله ای است برای تامین برق در مواقعی که برق شهری قطع است . به بیان دیگر، دستگاه UPS همان دستگاه برق اضطراری است که در صورت لزوم، میتواند دستگاه های متصل به برق را در مواقع لزوم روشن نگه دارد. این سیستم بین برق شهری و دستگاه مصرف کننده قرار میگیرد و برق شبکه را تثبیت و تنظیم میکند. یکی دیگر از مزایای این وسیله، منع نفوذ نویز و ایجاد اختلالات در دستگاه های مصرف کننده است. دستگاه ups برای دوربین مداربسته، کنار آداپتور دستگاه نصب میشود تا در صورت قطعی برق عملکرد سیستم مداربسته و امنیتی شما را مختل نکند.

طراحی دستگاه یو پی اس

طراحی دستگاه ups به گونه ای است که 2 منبع برق دارد. یکی منبع انرژی اولیه یا همان برق شهری میباشد که در حالت طبیعی در جریان است. منبع دیگر، منبع برق ثانویه (باتری) نام دارد که در صورت قطعی برق شهری وارد مدار میشود. تهیه و نصب دستگاه برق اضطراری برای دوربین مداربسته، یکی از موارد ضروری برای سیستم امنیتی شما است.

چرا که نیاز دارید تا در صورت قطعی برق نیز تصویر برداری و ضبط فیلم از محیط صورت گیرد. از آنجایی که بسیاری از نصاب ها و فروشندگان دوربین مداربسته نیز اطلاعات کافی در این باره ندارند، خواندن این مقاله به شما کمک میکند. برای دوربین مداربسته میتوانید هر دو نوع یو پی اس های AC و DC را نصب کنید. اما با توجه به نیاز شما و دوربین هایی که در پکیج خود دارید، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

برخی از دستگاه های برق اضطراری، دارای یک سوئیچ هستند که تعیین میکنند تا کدام یک از منابع برق در لحظه استفاده شوند. این سوئیچ وقتی متوجه میشود که منبع اصلی قطع شده، برق ثانویه(باتری) را وارد مدار میکند. وقتی که مجدد برق اصلی وصل شد، سوئیچ تغییر حالت داده و به جای برق ثانویه، مجددا برق اصلی را وارد مدار میکند. میدانیم که که برق شهری متناوب است ولی باتری برق مستقیم میگیرد. به همین دلیل یو پی اس یک شارژر برای تبدیل برق متناوب به شهری دارد.

یو پی اس مناسب برای دوربین مداربسته

انواع دستگاه یو پی اس چیست؟ | انواع UPS دوربین مداربسته

یو پی اس DC

این نوع از دستگاه ها، برق شهری را گرفته و به برق مستقیم 12 ولت تقسیم میکند. برق تبدیل شده را در باتری ذخیره میکند و سپس در صورت نیاز با کمک اینورتر مجددا برق 12ولت را به برق متناوب تبدیل میکند. یو پی اس های DC معمولا برای دوربین مداربسته مناسب هستند. چرا که برق خروجی این نوع دستگاه ها ها بالا است و جریان برق 12 ولت را تقریبا بدون نویز به دوربین ها میرساند. 

یو پی اس AC

عملکرد یو پی اس های AC و DC تقریبا مشابه است. تفاوت این 2نوع ها به طور خلاصه، در نوع توان الکتریکی تحویل داده شده به بار متصل است.

همچنین یو پی اس ها را میتوان بر اساس فناوری و معماری ساخت به 3 دسته تقسیم کرد.

یو پی اس آفلاین

در یو پی اس آفلاین، دستگاه مصرف کننده مستقیم به برق شهری متصل میشود. درواقع نوع آفلاین تنها زمانی استفاده میشود که برق شهری قطع شود. در این شرایط، دستگاه مصرف کننده برق مورد نیاز خود را از دستگاه UPS گرفته و به کار خود ادامه میدهد. اما از آنجایی که نوع های آفلاین توان خروجی قابل قبولی تحویل نمیداد، تولید آن محدود شد و انواع های آنلاین و لاین اینتراکتیو وارد خط تولید شدند. 

 

یو پی اس آنلاین

یو پی اس آنلاین، علاوه بر تولید برق و انرژی بی وقفه، توان خروجی مناسبی هم دارد. در نوع های آنلاین، ضمن شارژ شدن باتری و تامین بی وقفه انرژی، بخش اینورتر همواره فعال است تا توان خروجی مناسب را تامین کند.  

 

یو پی اس لاین اینتراکتیو

در یو پی اس لاین اینتر اکتیو، اینورتر دائما فعال است و تا زمانی که ولتاژ ورودی برق عادی است باتری را شارژ میکند. اما به محض اینکه ولتاژ ورودی برق از حالت استاندارد خارج شود، یو پی اس برق دستگاه های ورودی را از باتری خود تامین میکند. این اتفاق به این دلیل می افتد که برق با ولتاژ غیر عادی به دستگاه ها وارد نشود و به سیستم آسیبی وارد نشود. به محض اینکه ولتاژ برق به حالت عادی برگشت، دستگاه لاین اینتراکتیو مجددا انرژی مورد نیاز دستگاه های متصل را از برق مستقیم تامین کرده و باتری خود را نیز شارژ میکند.

راهنمای انتخاب UPS

دستگاه UPS مناسب برای کاربرد های متفاوت

4 دوربین

اگر پک دوربین مداربسته شما 4 دوربین به همراه دستگاه DVR و سایر لوازم جانبی دیگر دارد، 50 وات توان نیاز دارید. این توان با یک UPS با توان حداقل 600VA تامین میشود. یک یو پی اس 600VA که باتری 7 آمپر بر ساعت دارد، حدود 40 دقیقه میتواند سیستم مداربسته را روشن نگه دارد. این زمان با باتری 9 آمپر بر ساعت به 1 ساعت افزایش میابد. همچنین میتوانید از 2 باتری 7آمپر بر ساعت استفاده کنید تا به زمان 1 ساعت و 40 دقیقه برای تغذیه‌ی سیستم به صورت فعال دست یابید.

8 دوربین

برای سیستم مداربسته با 8 دوربین به همراه سایر تحهیزات مانند دستگاه DVR و تجهیزات جانبی، به یک یو پی اس با توان 1000VA نیاز دارید. یک یو پی اس 1000VA که دو عدد باتری 7 آمپر بر ساعت دارد، حدود 1ساعت میتواند سیستم مداربسته را روشن نگه دارد. این زمان با دو باتری 9 آمپر بر ساعت به 1 ساعت و بیست دقیقه افزایش میابد. همچنین میتوانید از 3 باتری 9آمپر بر ساعت استفاده کنید تا به زمان 2 ساعت برای تغذیه‌ی سیستم به صورت فعال دست یابید.

16 دوربین

برای سیستم مداربسته با 16 دوربین به همراه سایر تحهیزات مانند دستگاه DVR و تجهیزات جانبی، به یک یو پی اس با توان 1000VA نیاز دارید. یک یو پی اس 1000VA که 2عدد باتری 7 آمپر بر ساعت دارد، حدود 30 دقیقه میتواند سیستم مداربسته را روشن نگه دارد. این زمان با 2عدد باتری 9 آمپر بر ساعت به 40 دقیقه افزایش میابد. همچنین میتوانید از 3 باتری 9آمپر بر ساعت استفاده کنید تا به زمان 1 ساعت برای تغذیه‌ی سیستم به صورت فعال دست یابید.

عمر طولانی

کم باکس ها بسیار مقاوم و با کیفیت از جنس پلاستیک فشرده (PVC) هستند. این جعبه ها به راحتی شکسته نمیشوند و در مقابل فشار و ضربه مقاوم هستند.

نصب آسان

تیم تک پلاس برای تمامی مدل های دوربین مداربسته کم باکس موجود دارد. کافیست با ما تماس بگیرید تا شما را به بهترین شکل راهنمایی کنیم.

ابعاد مناسب

کمباکس به راحتی نصب میشود. کافی است سیم ها را از مسیر مشخص شده عبور دهید و جعبه را از محل مشخص شده روی دیوار پیچ کنید.

قیمت مناسب و کیفیت بالا

میزان میدان الکتریکی قابل تحمل توسط کمباکس های تک پلاس بسیار بالا است. بنا بر این با خیال آسوده جنس با کیفیت خریداری کنید.

ضد سرقت

کابل ها و اتصالات سیستم مداربسته شما داخل داکت و جعبه ی کم باکس قرار میگیرد. به هیمن دلیل تا حد زیادی از آسیب های فیزیکی در امان است.

پشتیبانی دائمی

تک پلاس جعبه دوربین های خود را در مدل های متنوع و در ابعاد مختلف روانه ی بازار کرده است. شما میتوانید وابسته به نیاز خود، مناسب ترین را انتخاب کنید.

مشخصات یو پی اس مناسب برای دوربین مداربسته

تا اینجای مطلب، با لزوم UPS (دستگاه برق اضطراری) برای سیستم دوربین مداربسته آشنا شدیم. از آنجایی که اگر برق قطع شود و سیستم ما به این دستگاه مجهز نباشد تصویربرداری مختل شده یا دزدگیر فعال نمیشود، این دستگاه در پک امنیتی ما ضروری است. حالا سوال پیش می آید که “یو پی اس مناسب برای دوربین مداربسته چیست و چه ویژگی هایی دارد؟”.در ادامه با برخی ویژگی های مهم UPS مناسب برای دوربین مداربسته آشنا میشویم. 

  • UPS های با کیفیت، با اصالت و با عمر طولانی انتخاب کنید.
  • ابعاد دستگاه برق اضطراری 
  • انتخابی شما باید کوچک باشد تا فضای کمتری را اشغال کند.
  • سری UPS های ضد سرقت را انتخاب کنید. امنیت در این دستگاه ها بسیار واجب است.
  • دقت کنید که دستگاه خریداری شده، قابلیت اتصال راحت و تجهیز آسان به سایر دستگاه های پک دوربین مداربسته شما را داشته باشد.

ضمنا میتوانید مقاله UPS در ویکی پدیا را نیز مطالعه کنید.

قیمت یو پی اس | قیمت UPS | فروش یو پی اس | خرید یو پی اس

با توجه به نوسانات ارز، قیمت ها روزانه تغییر میکنند. لذا به شما پیشنهاد میکنیم آخرین قیمت ها و موجودی محصولات را ار فروشگاه تک پلاس پیگیری کنید. قیمت ها و موجودی در فروشگاه تک پلاس همگی به روز بوده و پس از ثبت سفارش توسط شما، ارسال در همان روز صورت میگیرد. ضمنا پس از ثبت فاکتور، کارشناسان فروش با شما تماس میگیرند تا صحت سفارش و سوالات احتمالی شما را پاسخ دهند. برای خرید یو پی اس روی لینک زیر کلیک کنید.

اجزا یو پی اس (UPS)

دستگاه برق اضطراری معمول و موجود در بازار، از 4 بخش اصلی تشکیل شده اند که هرکدام را به همراه مختصری از وظیفه میتوانید در لیست زیر مشاهده کنید.

  • رکتیفایر (یکسو کننده شارژ) : وظیفه تبدیل جریان متاوب (AC) به جریان مستقیم (DC) بر عهده دارد.
  • باتری : این دستگاه در زمان عدم وجود برق شهری، انرژی مورد نیاز دستگاه های متصل را فراهم میکند.
  • اینورتر (تبدیل کننده DC به AC) : عملکرد اینورتر مخالف رکتیفایر است. در واقع این دستگاه جریان مستقیم (DC) را به جریان برق متناوب (AC) تبدیل میکند.
  • سوئیچ (کلید غیر هادی) : این بخش از یو پی اس، در صورت لزوم منبع تامین انرژی را تغییر میدهد. یعنی اگر تعیین میکند انرژی وسیله های متصل را از باتری تامین کند یا از برق شهری.

سوالات متداول

مواقعی که برق قطع میشود، یو پی اس باعث میشود سیستم امنیتی شما مختل نشود و بدون وقفه کار کند.

یو پی اس یک دستگاه مناسب و کاربردی برای سیستم مداربسته میباشد که خیال شما را از جانب قطع شدن برق راحت میکند. ضمنا یو پی اس های تک پلاس با داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش میتواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد.

جهت انتخاب یو پی اس مناسب برای دوربین مداربسته باید با متخصص مشورت کنید. میتوانید از مشاوره ی رایگان تک پلاس استفاده کنید.

تلفن تماس دفتر مرکزی : 66411737 – 021

تماس با مدیر داخلی : 09125461972

یو پی اس ها در دو نوع AC و DC تولید و روانه ی بازار شده اند که تفاوت آن ها در نوع توان الکتریکی تحویل داده شده به بار متصل است.

قیمت به روز یو پی اس(UPS) را میتوانید از فروشگاه تک پلاس مشاهده کنید. همچنین امکان خرید آنلاین، حضوری و تلفنی این محصول وجود دارد. برای خرید کم باکس، روی لینک زیر کلیک کنید.

فروش یو پی اس تک پلاس

پشتیبانی و تماس با ما

آدرس : تهران، میدان حسن آباد، خیابان امام خمینی، بعد از شیخ هادی، پلاک 196، زنگ 3

تلفن تماس دفتر مرکزی : 66411737 – 021

تماس با مدیر داخلی : 09125702099

موارد استفاده از یو پی اس

هر وسیله ی برقی میتواند از UPS استفاده کند. اما نیاز حیاتی به این وسیله در دستگاه های حساس به ولتاژ برق یا گران قیمت مشاهده میشود. از آنجایی که نوسانات برق میتواند به این دستگاه ها آسیب بزند و با توجه به افزایش چشم گیر قیمت ها، خرید یو پی اس یک حرکت هوشمندانه است. در لیست زیر میتوانید برخی دستگاه هایی که استفاده از UPS برای آن ها منطقی است را مشاهده کنید.

دوربین مداربسته

اگر از سیستم امنیتی مداربسته استفاده میکنید، حتما یک یو پی اس مناسب برای دوربین مداربسته تهیه کنید. بد نیست بدانید که سارقان معمولا با قطع برق، دوربین مداربسته را از کار می اندازند و یکی از ترفند های آن ها برای سرقت همین است. اگر شما از UPS مناسب برای دوربین مداربسته استفاده کنید، این ترفند آن ها را خنثی کرده اید و حتی در شرایطی که برق وجود نداشته باشد نیز سیستم امنیتی و مداربسته شما به کار خود ادامه میدهد.

آسانسور

قطعی برق، میتواند آسانسور را از کار بی‌اندازد. اگر تجربه گیر کردن در آسانسور هنگام قطعی برق را داشته باشید و تا متصل شدن مجدد برق داخل اتاقک منتظر بمانید، میتوانید لزوم این دستگاه را برای آسانسور را درک کنید. با نصب یک برق اضطراری در کنار تابلو BlackOut آسانسور، خیال خود را از مشکل کار نکردن آسانسور هنگام قطعی برق راحت کنید.

درب و کرکره برقی

یکی از معضل ها هنگام قطعی برق در سبک زندگی امروز، باز شدن درب برقی یا کرکره برقی است. فرض کنید برق شهری محل زندگی شما قطع شده و شما نیاز دارید که ماشین خود را از پارکینگ خارج کنید یا کرکره فروشگاه خود را باز و بسته کنید. در این مواقع هیچ دستگاهی مانند UPS به شما کمک نخواهد کرد.

یخچال

درست است که جدیدا قطعی برق بیشتر از چند ساعت به طول نمی‌انجامد و آسیبی به مواد غذایی داخل یخچال وارد نمیشود. اما توجه داشته باشید که یخچال هم مانند سایر لوازم برقی بسیار گران شده و این نوسانات برق چه آسیبی میتواند به آن ها برساند.

کامپیوتر

نیاز به ups برای کامپیوتر را فقط کسانی درک میکنند که ساعت ها روی یک پروژه کار کرده اند و یکدفعه برق قطع شده. تمام زحمات آن ها ممکن است هدر برود و ذخیره نشود.