دسته‌بندی نشده

دوربین مداربسته مخفی | دوربین جاسوسی

معرفی دوربین جاسوسی

آشنایی با انواع دوربین مدار بسته مخفی

دوربین مدار بسته مخفی که آن ها را به عنوان دوربین نظارتی یا دوربین جاسوسی نیز میشناسیم، برای تصویر برداری بدون آگاهی اشخاص مورد نظر استفاده می شود. دوربین های مداربسته مخفی به دلیل داشتن اندازه ای کوچک و لنز سوزنی یا مینیاتوری، قابلیت نصب در هرجایی را دارند. دوربین مدار بسته مخفی میتواند تصاویر ضبط شده را در حافظه داخلی خود و یا هارد خارجی دستگاه ها ذخیره کنند. برخی از انواع دوربین مداربسته مخفی، امکان انتقال تصاویر ضبط شده به موبایل را با استفاده از نرم افزار و وای فای را دارند.

معرفی دوربین مداربسته مخفی

دسترسی سریع به مطالب این مقاله

آموزش نصب دوربین مدار بسته مخفی

دوربین مداربسته مخفی را در مکان هایی خارج از دید و غیر قابل شناسایی نصب میکنند؛ به عنوان مثال داخل موبایل، انگشتر، خودکار، اسباب بازی ها و… جاسازی می شوند. قابل توجه است که استفاده از این نوع دوربین های مداربسته بدون مجوز قانونی، به علت عدم احترام به حریم شخصی افراد دارای پیگیرد قانونی و قابل پیگیری قضایی است.

انواع دوربین مداربسته مخفی

انواع دوربین مدار بسته مخفی

دوربین های مداربسته مخفی، ردیاب ها و سیستم های شنود، در انواع مختلفی تولید میشود. هدف نهایی از تولید نسل های جدید از این دوربین ها، کم کردن احتمال ردیابی توسط افراد است. در ادامه با چند دوربین مداربسته مخفی آشنا میشویم.

دوربین مداربسته مخفی بندانگشتی مینیاتوری

با توجه به کوچک بودن اندازه، این نوع دوربین هارا در هر جایی میتوان نصب کرد. کیفیت تصاویر این دوربین ها 2مگاپیکسل و تکنولوژی آن ها AHD است.دوربین های مداربسته بند انگشتی را میتوان به انواع زیر تقسیم کرد:

دوربین جاسوسی بند انگشتی معمولی:

این نوع دوربین ها برای استفاده های شخصی مورد استفاده قرار میگیرند و جزو ساده ترین نوع دوربین های بند انگشتی یا مینیاتوری هستند. قیمت ارزان و کیفیت بالای این نوع دوربین ها، باعث محبوبیت آنها شده است.

دوربین جاسوسی بند انگشتی پین هول:

پیم هول در زبان انگگلیسی به معنای سوراخ کوچک میباشد. این نوع دوربین هارا پس از نصب نمیتوان تشخیص داد. لنز این نوع دوربین به شکل حفره ای کوچک طراحی شده است که تصاویر را با کیفیت بالایی ضبط می کند. این موضوع باعث شده قیمت این نوع دوربین ها بالا برود. دید در شب جزو قابلیت های این دوربین نیست به همین دلیل برای تصویربرداری در تاریکی، نیاز به مادون قرمز دارند.

دوربین جاسوسی آینه ای

قرار گیری این دوربین ها درون یک آینه محدب صورت گرفته است. دوربین های جاسوسی آینه ای، کیفیت ضبط تصویر بهتری دارند.

دوربین جاسوسی هالوژنی

همانطور که از نام این دوربین پیدا است، دوربین مداربسته مخفی هالوژنی را داخل هالوژن نصب میکنند. این دوربین ها کیفیت ضبط بالایی دارند.

دوربین مخفی دتکتوری

این دوربین ها، ظاهری شبیه به سیستم های هشدار دهنده مانند اعلام حریق یا سرقت دارند. دوربین مخفی دیتکتوری نیز قابلیت تشخیص ندارند.

دوربین جاسوسی جاسوئیچی

این نوع دوربین ها از نوع کوچک بوده و قابلیت حمل دارند. این دوربین ها را میتوان .به صورت دستی حمل و زاویه دید آن ها را تنظیم کرد. نقطه ضعف این دوربین ها کم بودن زمان نکهداری باتری آنها است. باتری این دوربین ها به دلیل کوچک بودن تقریبا 30 الی 40 دقیقه قابلیت نگهداری شارژ دارند.

دوربین جاسوسی خودکاری

انواع دوربین مدار بسته مخفی خودکاری، رایج ترین نوع برای استفاده در جلسه های امتحان، جلسات کاری، مذاکره ها و قرارداد ها و… است . دلیل طراحی این محصول به شکل خودکار این است که خودکار جزو لوازمی است که هرکسی میتواند داشته باشد و قابل شک نیست. دوربین مداربسته مینیاتوری خودکاری، قابلیت ضبط تصویر با کیفیت های متفاوت ضمن رکورد صدا و تصویر را دارند. این دوربین ها تقریبا 30 الی 40 دقیقه شارژ در باتری خود نگه میدارند.

عینک دوربین دار

در عینک دوربین دار، لنز دوربین در جلوی عینک قرار داده میشود. دسته ی عینک نیز محل قرارگیری کارت حافظه و باتری است.

دوربین جاسوسی ساعت مچی

ساعت دوربین دار، در بین جوانان از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار است. دوربین مداربسته جاسوسی به شکل ساعت، ضمن نشان دادن زمان از محیط نیز تصویربرداری میکند. برای استفاده از ساعت دوربین دار نیاز به شارژ کردن ساعت است. این ساعت ها در دهه 1940 و 1950 کاربری جاسوسی داشتند اما امروزه به عنوان وسیله ای برای سرگرمی استفاده میشوند.

معرفی تک پلاس

چگونه بهترین دوربین مداربسته مخفی را انتخاب کنیم؟

انتخاب دوربین مداربسته مخفی مناسب برای شما، شاید ابتدا کمی گنگ و گیج کننده باشد. اما در صورت شناخت انواع دوربین های مداربسته مخفی و آگاهی به نیاز خود، میتوانید گزینه مناسب را خریداری کنید.

از کجا میتوانیم برای خرید دوربین مداربسته مخفی اقدام کنیم؟

برای خرید دوربین مداربسته مخفی دارید، به دلیل امنیتی بودن این دوربین ها و نیاز به اخذ مجوز، بهتر است راهنمایی را از مراجع قانونی دریافت کنید. اما در صورتیکه قصد خرید دوربین مداربسته دارید، میتوانید مجموعه بزرگ تک پلاس(index) را به عنوان فروشگاه خود انتخاب کنید. تک پلاس یکی از معتبر ترین مجموعه ها در زمینه فروش دوربین مدار بسته(bold kon) میباشد. برای وارد شدن به فروشگاه تک پلاس، روی این لینک(shop) را کلیک کنید.

مزایا و معایب دوربین های جاسوسی

دوربین مداربسته مخفی مانند سایر انواع دوربین مداربسته، دارای مزایا و معایب است. از مزایای این دوربین ها میتوان به کوچک بودن، قابل حمل بودن و قابلیت نصب در تمامی مکان ها را اشاره کرد. قابل ذکر است که کیفیت ضبط تصویر این دوربین ها نیز بالا است. اما از معایب این دوربین ها، میتوان محدب بودن و غیرشفاف بودن تصویر را ذکر کرد. از آنجایی که قطر این دوربین ها زیاد است، لازم است در فاصله نزدیک باشد تا تصویر واقعی تری را نشان دهد.

قیمت دوربین جاسوسی

با توجه به وارداتی بودن دوربین مداربسته مخفی و نوسانات ارزی، نمیتوان قیمت ریالی مشخصی را برای این دوربین ها تعیین کرد. اما عواملی که روی قیمت این دوربین ها تاثیر میگذارند عبارتند از کیفیت تصویر، توانایی دید در شب، توانایی اتصال به وای فای و… هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *