انواع فیش دوربین مداربسته | فروش فیش دوربین مداربسته

فیش دوربین مداربسته یکی از اجزای بسیار مهم در سیستم حفاظتی به شمار میرود. سیستم امنیتی مداربسته فیش های متنوعی دارد که هرکدام وظیفه خاصی دارند. قصد داریم انواع فیش دوربین مداربسته به همراه کاربرد هر کدام را برای شما شرح دهیم. درواقع فیش دوربین مداربسته، اجزای سیستم مداربسته را کنار هم نگه میدارد. راه اندازی دوربین مداربسته و سیستم امنیتی، نیازمند تجهیزات متعددی است. یکی از مهم ترین لوازم در راه اندازی سیستم مداربسته، فیش ها هستند.

همچنین اگر قصد خرید فیش دوربین مداربسته دارید، میتوانید به فروشگاه تک پلاس مراجعه کنید. همچنین اگر در زمینه خرید فیش دوربین مداربسته سوال دارید، میتوانید از مشاوره ی رایگان کارشناسان تک پلاس استفاده کنید تا فیش مناسب دوربین مداربسته ی خود را بخرید. گفتنی است که فیش دوربین مداربسته را گاها با عنوان های کانکتور دوربین مداربسته یا سوکت دوربین مداربسته نیز میشناسیم.

فروش فیش دوربین مداربسته تک پلاس

انواع فیش دوربین مداربسته

فیش دوربین مداربسته، در انواع مختلف با کاربرد های متفاوتی تولید شده است. اگر قصد خرید فیش دوربین مداربسته دارید، نیاز است تا انواع این فیش ها را به خوبی بشناسید. 

فیش BNC (فیش بی اِن سی) | سوکت BNC (سوکت بی ان سی)

فیش بی ان سی، یکی از اجزای ضروری جهت نصب دوربین مداربسته است. از فیش BNC جهت نصب کابل کواکسیال (هم محور) مورد استفاده قرار میگیرد. درواقع فیش بی ان سی یک رابط بین دوربین مداربسته و کابل کواکسیال میباشد که از یک سو به کابل کواکسیال متصل شده و از سوی دیگر به دوربین مداربسته وصل میشود. فیش بی ان سی قابلیت دریافت انواع سیگنال ها مانند رادیویی، آنالوگ، دیجیتال را دارد.

فیش BNC، سیم تصویر را به دوربین مداربسته و دستگاه DVR متصل میکند. در واقع برای نصب هر دوربین مداربسته به 2عدد فیش بی ان سی نیاز داریم. یکی از فیش ها به ابتدای کابل کواکسیال و دیگری به انتهای کابل کواکسیال نصب میشود. کابل بی ان سی مرغوب عموما دارای مقاومت 50 تا 70 اهم است که مقاومت 50 اهم رایج تر است.

انواع فیش بی ان سی – انواع فیش BNC

معرفی پیش BNC پیچی
فیش BNC پیچی – فیش بی ان سی پیچی

در فیش BNC پیچی، مغزی کابل توسط یک پیچ داخل سوکت محکم میشود. مشخصه فیش بی ان سی پیچی، استفاده آسان آن است به طوریکه میتوان با یک پیچ گوشتی آن را در سیستم مداربسته استفاده کرد. درواقع با سفت کردن و محکم کردن یک پیچ، سیم و کابل به هم متصل میشود. فیش BNC پیچی دارای 2 بخش بدنه اصلی و درب بیرونی است.

معرفی فیش BNC لحیمی
فیش BNC لحیمی – فیش بی ان سی لحیمی

در فیش BNC لحیمی، مغزی کابل به داخل سوکت لحیم میشود. لحیم کاری باعث میشود اتصال بین کابل و سوکت قوی و محکم باشد. از فیش بی ان سی لحیمی زمانی استفاده میکنیم که طول کابل زیاد باشد. فیش BNC لحیمی نیز دارای 2 بخش بدنه اصلی و درب بیرونی است.

معرفی فیش BNC پرسی
فیش BNC پرسی – فیش بی ان سی پرسی

فیش BNC پرسی مقاومت بالایی دارد چرا که مغزی کابل داخل سوکت پرس میشود. درواقع در فیش بی ان سی پرسی، قطعات درون آن با سفت شدن و محکم شدن اتصال سیم و کابل را ممکن میسازند.

فیش AV ( فیش RCA) | سوکت AV (سوکت RCA)

درواقع فیش AV مخفف Audio Video است و وظیفه انتقال همزمان سیگنال های آنالوگ صدا و تصویر را بر عهده دارد. نام دیگر فیش AV، فیش RCA است و شبیه به فیش های قدیمی ای است که رابط بین تلویزیون و دستگاه هایی مانند DVD player بود و آن ها را به نام “3فیش” میشناختیم. فیش AV شبیه به کابل های نَری است و میتواند به دستگاه های دارای ورودی AV به صورت مادگی متصل شود. فیش های AV دارای 3 بخش با رنگ های متفاوت قرمز، سفید و زرد است. بخش های با رنگ سفید و قرمز وظیفه ی انتقال صدا و بخش با رنگ زرد وظیفه انتقال تصویر را بر عهده دارد.

معرفی فیش AV

فیش آداپتوری یا فیش DC | سوکت آداپتوری (سوکت DC)

فیش آداپتوری یا فیش DC، برای برق رسانی به سیستم مداربسته مورد استفاده قرار میگیرد. فیش آداپتوری یا همان فیش DC، وظیفه اتصال سیم برق را از آداپتور به دوربین بر عهده دارد. فیش های آداپتوری (فیش های DC)، 2 سر هستند که یک سر نری و یک سر مادگی است. که به سیم برق و به دوربین مداربسته یا دستگاه DVR متصل میشود. نکته بسیار مهم در فیش آداپتوری این است که باید هنگام نصب به قطب های مثبت و منفی آن توجه ویژه ای داشته باشید. چرا که در صورت اتصال اشتباه قطب ها، نتیجه دلخواه را دریافت نمیکنید.

معرفی فیش DC

فیش شبکه | سوکت شبکه

از سوکت شبکه،  در نصب دوربین های IP (تحت شبکه) استفاده میکنیم. در واقع سوکت شبکه کابل مورد استفاده در نصب دوربین های تحت شبکه است و در دو نوع CAT5 و CAT6 است. اما فیش شبکه، نوعی فیش است که اتصال سوکت شبکه به سایر اجزای سیستم مداربسته را ممکن میسازد و باعث میشود سوکت شبکه بتواند دوربین را به دستگاه NVR یا سوئیچ وصل کند.

معرفی فیش شبکه

فروش فیش دوربین مداربسته | قیمت فیش دوربین مداربسته

اگر قصد خرید فیش BNC پیچی، فیش BNC پرسی، فیش AV، فیش DC یا فیش شبکه (روکش پلاستیکی یا فلزی) دارید، میتوانید از فروشگاه تک پلاس اقدام کنید. تمامی قیمت ها به روز بوده و ارسال همان روز انجام میشود تا بسته خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید. ضمنا میتوانید به صورت حضوری به شعبه مرکزی تک پلاس مراجعه کنید.

آدرس : میدان حسن آباد، خیابان امام خمینی، پاساژ فجر، طبقه اول، پلاک 108

تلفن تماس دفتر مرکزی : 66729950 – 021

تماس با مدیر داخلی : 09125461972

پشتیبانی و تماس با ما

آدرس : تهران، میدان حسن آباد، خیابان امام خمینی، بعد از شیخ هادی، پلاک 196، زنگ 3

تلفن تماس دفتر مرکزی : 66411737 – 021

تماس با مدیر داخلی : 09125702099

آموزش نصب فیش دوربین مداربسته

بهتر است نصب فیش دوربین مداربسته را به متخصص آن بسپارید. اما اگر تمایل دارید با چگونگی نصب فیش دوربین مداربسته آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید. نصب برخی فیش های بی ان سی نیاز به تجهیزات دارد. برخی فیش های BNC نیز مانند فیش BNC پیچی بدون نیاز به ابزار های خاص و تنها با یک پیچ گوشتی قابل استفاده و نصب است.

آموزش نصب فیش BNC پیچی

آسان ترین نوع نصب، مربوط به نصب فیش بی ان سی پیچی است. تنهای کافی است قسمت های مختلف را به درستی کنار یکدیگر قرار دهید و پیچ را سفت کنید. در لیست زیر طی 7 مرجله به شما آموزش میدهیم که چگونه فیش BNC پیچی را نصب کنید:

 1. فیش BNC پیچی را باز کنید.
 2. کابل مورد استفاده دارای پوشش است، پوشش کابل را مطابق اندازه استاندارد بریده و از داخل درب فیش رد کنید.
 3. پس از باز کردن گیره فیش، کابل را باید طوری داخل آن قرار دهید که قسمت بدون پوشش زیر گیره قرار گیرد.
 4. حالا باید پیچ فیش را باز کرده و مغزی را در آن قسمت که “قسمت پیچ” نام دارد قرار دهید.
 5. حالا باید پیچ فیش را سفت کرده و گیره فیش را محکم کنید.
 6. جهت جلوگیری از اتصال بدنه فیش و مغزی میتوانید از عایق یا چسب استفاده کنید.
 7. نهایتا درب فیش را ببندید.

آموزش نصب فیش BNC لحیمی

نصب فیش بی ان سی لحیمی طبیعتا علاوه بر فیش و کابل، نیاز به هویه و سیم لحیم کاری نیز دارد. در 8 مرحله به شما آموزش میدهیم که چطور فیش BNC لحیمی را نصب کنید، البته که مرحله 1 تا 3 بین فیش های پیچی و لحیمی مشترک است :

 1. پس از داغ کردن هویه، فیش را باز کنید.
 2. پوشش کابل را مطابق اندازه استاندارد بریده و از داخل درب فیش رد کنید.
 3.  پس از باز کردن گیره فیش، کابل را باید طوری داخل آن قرار دهید که قسمت بدون پوشش زیر گیره قرار گیرد.
 4. فیش دارای مغزی است، باید قسمت مغزی را به قسمت مرکزی فیش لحیم کنید.
 5. حالا باید گیره پیچ را سفت کنید.
 6. سپس نوبه به لحیم کاری میرسد، باید مغزی را به قسمت مرکزی فیش لحیم کنید.
 7. جهت جلوگیری از اتصال بدنه فیش و مغزی میتوانید از عایق یا چسب استفاده کنید.
 8. نهایتا درب فیش را ببندید.

آموزش نصب فیش BNC پرسی

نصب فیش بی ان سی پرسی، علاوه بر فیش و کابل کواکسیال، نیاز به دستگاه پرس BNC دارد. نصب فیش پرسی مقداری سخت تر از نصب سایر فیش ها است. در لیست زیر طی 6 مرحله به شما آموزش میدهیم که چطور فیش BNC پرسی را نصب کنید:

 1. ابتدا پوشش کابل را به صورت استاندارد جدا کنید یا اصطلاحا کابل را لخت کنید.
 2. مغزی فیش را روی مغزی کابل قرار دهید و حتما توجه داشته باشید سر فیش حتما باید به عایق داخلی کابل متصل شود.
 3. پس از اینکه مطمئن شدید کابل و فیش به درستی روی یکدیگر قرار گرفته اند، فیش را داخل حفره مناسب دستگاه پرس BNC قرار دهید و سپس دستگیره دستگاه پرس را فشار دهید.
 4. حالا برای محکم شدن، لازم است که سر فیش را داخل بدنه کابل قرار دهید. سپس حلقه کابل را به بالا بکشید تا کاملا به فیش بچسبد و نهایتا حلقه فیش را پرس کنید.
 5. اطمینان حاصل کنید که حلقه فیش محکم پرس شده است.
 6. بعد از اینکه سر فیش را کامل پرس کردید، پرس به صورت خودکار باز میشود.

ویژگی فیش دوربین مداربسته تک پلاس

کیفیت و دوام بالا

فیش دوربین مداربسته تک پلاس، وارداتی بوده و با کیفیت خیره کننده ای به بازار عرضه شده است.

قیمت مناسب

قیمت های تک پلاس بسیار رقابتی بوده و به شما قول میدهیم که بهترین بازخورد را نسبت به هزینه دریافت کنید.

پشتیبانی فروش

پشتیبانی و خدمات پس از فروش مجموعه تک پلاس همواره ادامه دارد، پس به ما اعتماد کنید.

راهنمای خرید فیش دوربین مداربسته

اگر قصد خرید فیش دوربین مداربسته دارید، نیاز دارید که کاربرد هر فیش را بدانید. همانطور که پیش تر معرفی کردیم، فیش های متعددی در سیستم مداربسته استفاده میشوند. در این قسمت میخواهیم به شما بگوییم که فیش مناسب دوربین مداربسته برای شما چیست.

 • کاربرد فیش BNC : همانطور که گفته شد، فیش بی ان سی در 2نوع پیچی و پرسی در بازار موجود است. فیش بی ان سی برای دوربین های AHD استفاده میشود. از لحاظ کاربرد هر 2 نوع پرسی و پیچی کاربری یکسان دارند. تفاوت این دو نوع در این است که فیش BNC پرسی نسبت به فیش BNC پیچی ارزان تر، کوچک تر و محکم تر است. به شما پیشنهاد میکنیم فیش بی ان سی پرسی را انتخاب کنید.
 • کاربرد فیش شبکه : فیش شبکه نیز در 2 نوع داخل بازار رایج است، یک نوع فیش شبکه ساده و یک نوع فیش شبکه با روکش استیل. هر دو نوع این فیش شبکه کاربرد یکسان دارند و برای دوربین مداربسته IP استفاده میشوند. تنها تفاوت در این است که فیش شبکه با روکش استیل دارای کاور مقاومی است که این مدل را مناسب برای محیط های بیرونی (OutDoor) مناسب کرده است. فیش شبکه با روکش استیل نسبت به فیش شبکه معمولی مقداری گران تر و محکم تر است. اما سایز یکسان دارند.
 • کاربرد فیش AV : فیش AV عموما در سیستم های مداربسته قدیمی که از دوربین مداربسته آنالوگ استفاده میکردند استفاده میشد. از آنجایی که دوربین های آنالوگ امروزه جای خود را به دوربین های IP و AHD داده اند به همین دلیل استفاده از فیش AV در دوربین مداربسته منسوخ شده است. اما همچنان فیش AV در سیستم مداربسته کاربرد دارد و برای وصل کردن میکروفون استفاده میشود.

سوالات متداول

برای راه اندازی سیستم مداربسته، فیش الزامی است. حالا وابسته به شرایط و تکنولوژی سیستم مداربسته خود باید فیش مناسب را انتخاب کنید. پیشنهاد ما برای دوربین مداربسته AHD از فیش بی ان سی پرسی و برای دوربین مداربسته IP از فیش شبکه روکش استیل استفاده کنید.

فیش دوربین مداربسته، وابسته به کاربردی که دارد، مزیت های مختلفی دارد.برخی برای تکنولوژی دوربین های مختلف و برخی دیگر برای محیط های متفاوت هستند. برخی دیگر نیز در نوع اتصال متفاوت هستند. جهت انتخاب فیش مناسب باید با متخصص مشورت کنید. میتوانید از مشاوره ی رایگان تک پلاس استفاده کنید.

تلفن تماس دفتر مرکزی : 66411737 – 021

تماس با مدیر داخلی : 09125461972

فیش دوربین مداربسته، در انواع زیر در بازار وجود دارد :

 • فیش بی ان سی
 • فیش AV ( فیش RCA )
 • فیش آداپتوری ( فیش DC )
 • فیش شبکه 

فیش BNC خود در 3 مدل تولید شده است :

 • فیش بی ان سی پیچی
 • فیش بی ان سی پرسی
 • فیش بی ان سی لحیمی

قیمت به روز فیش دوربین مداربسته را میتوانید از فروشگاه تک پلاس مشاهده کنید. همچنین امکان خرید آنلاین، حضوری و تلفنی این محصول وجود دارد. برای خرید کم باکس، روی لینک زیر کلیک کنید.

فروش فیش دوربین مداربسته تک پلاس

کانکتور دوربین مداربسته | کانکتور دوربین مداربسته چیست؟

گاهی برخی افراد، کانکتور دوربین مداربسته را با فیش دوربین مداربسته اشتباه میگیرند. در ادامه میخواهیم شما را با انواع کانکتور دوربین مداربسته آشنا کنیم. در واقع کانکتور ها برای اتصال دو جز به یکدیگر مورد استفاده قرار میگیرد. در این بخش میخواهیم به شما انواع کانکتور به همراه کاربرد هر کدام را به شما معرفی کنیم ضمن اینکه تفاوت کانکتور با فیش را برای شما عنوان کنیم.

تفاوت کانکتور با فیش

کانکتور و فیش، هردو جهت اتصال دو جز به بکدیگر مورد استفاده قرار میگیرند. اما در واقع تفاوت هایی با یکدیگر دارند. فیش ها قطعه ای الزامی در سیستم مداربسته میباشند که بدون حضور آن ها نمیتوانیم دوربین مداربسته را راه اندازی کنیم. اما کانکتور ها در مواقعی استفاده میشوند که میخواهیم قابلیت های اضافه ای به سیستم مداربسته اضافه کنیم.

به عنوان مثال، برای اینکه دوربین مداربسته AHD را به دستگاه DVR متصل کنیم نیاز به فیش بی ان سی داریم. اما فرض کنید در خرید متراژ کابل کواکسیال خود اشتباه کردیم یا به هر دلیل دیگری نیاز داریم تا طول کابل خود را افزایش دهیم. در این شرایط کانکتور ها به کمک ما می‌آیند. 

 

کانکتور دوربین مداربسته چیست

انواع کانکتور دوربین مداربسته

کانکتور دوربین مداربسته، انواع مختلفی دارد که بر اساس کاربرد خود باید از آنها استفاده کنیم. این کانکتور ها بر اساس تکنولوژی دوربین و شرایط استفاده میتوانند متفاوت باشند. در ادامه لیست نسبتا کاملی از انواع کانکتور دوربین مداربسته خدمت شما ارائه میکنیم. هرچند که تعداد کانکتور ها بسیار بالا است و ذکر کردن نام همه ی آن ها ممکن نیست. اما عناوین زیر، مطرح ترین و پر کاربرد ترین کانکتور های دوربین مداربسته است.

کانکتور برل یا کانکتور دوسر رابط بی ان سی

از کانکتور برل یا کانکتور دو سر رابط BNC زمانی استفاده میکنیم که بخواهیم طول کابل کواسکیال را افزایش دهیم. در صورتیکه در تخمین متراژ کابل دچار خطا شدید یا قصد داشتید مکان نصب دوربین مداربسته خود را تغییر دهید، نیاز به افزایش طول کابل کواکسیال دارید. در این مواقع، یکی از گزینه های پیش رو خرید مجدد کابل با متراژ مناسب است. اما از آنجایی که ممکن است این کار هزینه بر باشد، میتوانید از کانکتور برل یا کانکتور دو سر رابط BNC استفاده کنید.

کانکتور برل (دوسر رابط bnc)

رابط 3 راهی BNC | کانکتور سه راهی بی ان سی

اگر بخواهیم یک دوربین مداربسته AHD را به دو دستگاه DVR یا دو مانیتور مجزا از هم وصل کنیم، باید از کانکتور سه راهی بی ان سی استفاده کنیم. این کانکتور، 3 محل ارتباطی دارد. یک ورودی اصلی برای اتصال کابل BNC مبدا است و دو خروجی دارد که کابل متصل به DVR های مجزا یا مانیتور های مجزا به آن متصل میشوند.

رابط 3 راهی بی ان سی

کانکتور مبدل BNC به AV | تبدیل بی ان سی به AV

از این کانکتور زمانی استفاده میکنیم که فیش صدای روی میکروفون با ورودی دستگاه DVR همخوانی ندارد و هماهنگ نیست. هر دوربین مداربسته AHD دارای یک فیش میکروفون است که از نوع فیش AV است. حال باید این فیش به دستگاه DVR متصل شود که برخی DVR های قدیمی از ورودی AV پشتیبانی نمیکنند و دارای ورودی بی ان سی هستند. در این مواقع باید از کانکتور مبدل BNC به AV استفاده کنیم.

مبدل bnc به av

کانکتور دو سر مادگی BNC

اگر بخواهیم خلاقیت به خرج دهیم و دوربین مداربسته را بدون استفاده از کابل به دستگاه DVR متصل کنیم، کانکتور دو سر مادگی بی ان سی میتواند کمک کننده باشد. این کانکتور به صورت دو فیش BNC متصل به هم طراحی شده است.

کانکتور دو سر مادگی BNC

کانکتور نری و مادگی DC | کانکتور DC دو در یک

این کانکتور، دارای یک ورودی برق به شکل ترمینال ساده است که بخش مخالف آن، دارای نری یا مادگی آداپتور است. برخی از دوربین های مداربسته،  برق را توسط این کانکتور ها بر روی برد اصلی خود انتقال میدهند.

کانکتور نری و مادگی DC