انواع دوربین مداربسته بر اساس دید در شب

دوربین مداربسته، ابزارهای حفاظتی مکان‌ها می‌باشند که محل مورد نظر را به صورت شبانه روزی، تحت پوشش قرار می‌دهند. انواع دوربین مداربسته، وظیفۀ ضبط تصاویر را به عهده دارند. در روشنایی روز، این دوربین‌ها تصاویر را به خوبی و با وضوح بالا دریافت و به مرکز داده ارسال می‌کنند؛ ولی به منظور ضبط تصاویر در زمانی که نور مناسبی در محل وجود ندارد، تولید کنندگان قابلیتی به نام «دید در شب» برای این دوربین‌ها در نظر گرفته‌اند. انواع دید در شب دوربین مداربسته، دارای انواع مختلفی می‌باشند و کاربری‌های متنوعی دارند.

یکی از مشکلات عمدۀ دوربین‌های مداربسته، کاهش کیفیت تصاویر دوربین در تاریکی محیط اطراف است. این موضوع به اندازه‌ای برای نصب سیستم‌های نظارت تصویری اهمیت دارد که می‌تواند منجر به هزینه‌های گزاف امنیتی و عدم اعتماد به سیستم دوربین مداربسته شود. انواع دید در شب دوربین مداربسته به شرح زیر میباشد که در ادامه قصد داریم تمام موارد را مفصل برای شما توضیح دهیم:

 • دید در شب مادون قرمز
 • دید در شب استارلایت
 • دید در شب وارم لایت
 • دید در شب دوال لایت
همچنین به شما پیشنهاد میکنیم مطالب انواع دوربین مداربسته بر اساس کیس و انواع برد دوربین مداربسته را نیز مطالعه کنید تا اطلاعات کامل تری از دوربین های مداربسته داشته باشید.

دید در شب دوربین مداربسته چگونه کار میکند؟

دوربین مداربسته دارای دید در شب، دقیقاً مانند چشم انسان عمل می‌کند. در صورتی که جسم، نوری را منعکس کند، می‌تواند آن را ببیند و ضبط کند. دوربین مداربسته دید در شب هم نور را از طریق LED  به اجسام وارد کرده و از این طریق، آن‌ها را مشاهده می‌کند. امواج مادونِ قرمز که از دوربین مداربسته دید در شب با اجسام برخورد می‌کند، موجب گرم شدن جسم می‌شود (چه جسم جاندار و چه جسم بی‌جان).

در نهایت با دوربین مداربسته دید در شب، قابل مشاهده می‌شود. نور امواج مادونِ قرمز، توسط چشم انسان قابل مشاهده نیست؛ ولی توسط دوربین مداربسته دید در شب قابل مشاهده است. به همین دلیل می‌تواند به راحتی اجسام را از چند متری تشخیص دهد. «IR Rang» به بُرد دوربین مداربسته دید در شب گفته می‌شود که به دو عامل بستگی دارد. توان نور ال ای دی مادون قرمز دوربین مداربسته و مقدار حساس بودن چیپ تصویر به روشنایی و نور، این دو عامل هستند.

دیافراگم دوربین مداربسته

در اغلب دوربین‌های مداربسته برای تصویر برداری مطلوب‌تر در زمان کمبود نور و هنگام شب، از دیافراگمی با بازشدگی بیشتر بهره می‌برند تا سِنسور دوربین، نور مناسب تری را دریافت کند. دیافراگم مکانیزی در انواع دوربین‌ها مانند عکاسی، مداربسته و موبایل است که پیش از سِنسور و پس از لنز جایگذاری می‌شود و مقدار نور دریافتی از لنز به سِنسور را مشخص می‌کند. 

دیافراگم دارای درجه‌بندی است که هرچه این درجه‌بندی به یک متمایل‌تر باشد، بازشدگی بیشتری خواهد داشت و در نتیجه، نور مناسب‌تری نیز دریافت خواهد کرد. اما با بازشدگی بیشتر دیافراگم، عمق میدان نیز کاهش یافته و تصویر دریافتی از نقاط فوکوس کمتری برخوردار خواهد بود. این نکته در قهم انواع دید در شب دوربین مداربسته کمک کننده است.

انواع دوربین مداربسته بر اساس دید در شب

انواع دوربین مداربسته بر اساس دید در شب، 4 نوع است، در لیست زیر انواع دید در شب دوربین مداربسته را مشاهده میکنیم:

 • دوربین مداربسته وارم لایت: این نوع دوربین‌های مداربسته، از تکنولوژی‌ای استفاده می‌کنند که همزمان با کاهش نور محیط، با پروژکتورهای نور مرئی، محیط را روشن کرده و کیفیت تصاویر ضبط شده را از این طریق افزایش می‌دهند.
 • دوربین‌ مداربسته استارلایت : در این نوع دوربین‌های مداربسته، از سِنسورهای بسیار حساس به نور استفاده شده است که با کمترین میزان نور، توانایی پردازش تصاویر به صورت رنگی را دارا می‌باشند.
 • دوربین مداربسته دوال لایت : تکنولوژی دید در شب در دوربین های دوال لایت، در حقیقت ترکیبی از دید در شب سیاه و سفید و دید در شب رنگی (وارم‌ لایت) است.
 • دوربین مداربسته مادونِ قرمز : دوربین های مادون قرمز، نوری که از اجسام مختلف در محیط منعکس شده است را دریافت می‌کند و با استفاده از آن، تصویر می‌سازد. این نور مورد استفاده، برای چشم انسان مرئی نیست.

حال که به صورت مختصر با هرکدام از دید در شب دوربین مداربسته آشنا شدید، قصد داریم انواع دوربین مداربسته بر اساس دید در شب را به صورت مفصل برای شما شرح دهیم.

انواع دید در شب دوربین مداربسته - مادون قرمز چیست

دوربین مداربسته مادون قرمز

روند تشکیل تصویر در دوربین مداربسته، به طور کلی به این صورت است که دوربین، نوری که از روی اجسام مختلف در محیط منعکس می‌شود را دریافت می‌کند و با استفاده از آن، تصویر می‌سازد. این روند، کاملاً مشابه با کارکرد چشم انسان است. همۀ ما با این عملکرد آشنا هستیم و به خوبی می‌،دانیم که وقتی نوری در محیط وجود نداشته باشد، تصویری هم نداریم.

راه حل رفع این مشکل، بسیار ساده به نظر می‌رسد؛ کافی است که در محیط‌های تاریک چراغی روشن کنیم تا محیط روشن شود و بعد، تصویری از محیط داشته باشیم. اما مشکل اینجاست که به دلایل امنیتی، روشن کردن محیط با نور سفید، راه حل خوبی نیست. اما دوربین مداربسته مادون قرمز چیست؟ مادون قرمز یکی از دسته بندی های انواع دید در شب دوربین مداربسته است.

دوربین مادون قرمز، یکی از دوربین های مداربسته پر طرفدار است. اگر قصد خرید دوربین مداربسته مادون قرمز را دارید، ما به شما تک پلاس را پیشنهاد میکنیم. فروشگاه تک پلاس یکی از معتبر ترین مراکز فروش دوربین مادون قرمز است. البته توجه داشته باشید میتوانید این نوع دوربین را با عبارت دوربین مداربسته infrared نیز پیدا کنید.

دید در شب مادون قرمز چیست؟

دید در شب مادون قرمز، راه حل خوبی است برای اینکه بتواند از محیط فیلم برداری کند وقتی که نورمرئی نداشته باشیم. این نور می‌تواند هر دو مشکل ما را برطرف کند. از یک طرف، نور مادونِ قرمز هم مانند نور مرئی می‌تواند به تشکیل تصویر کمک کند، از طرف دیگر، این نور برای چشم انسان مرئی نیست (پس ما محیط را همچنان تاریک می‌بینیم). ساختار چراغ‌های مادونِ قرمز تا حد زیادی مشابه چراغ‌های معمولی است، با این تفاوت که نور تولیدی آن‌ها، از طیف فرکانسی دیگر است.

معایب دید در شب مادون قرمز

دوربین مداربسته مادون قرمز، دارای نقاط ضعفی نیز هست. بُرد امواج مادونِ قرمز در مقایسه با نور طبیعی، پایین‌تر است و این امر، باعث پوشش‌دهی کمتر آن‌ها می‌شود. با این حال، برای گستره‌تر کردن این محدوده می‌توان از پروژکتور‌های بزرگتر و یا دوربین‌های مداربستۀ مجهز به LED مادونِ قرمز بیشتر استفاده کرد. از نقاط ضعف دیگر این نوع از دوربین‌های مداربسته، تصویر برداری سیاه و سفید آن‌ها در شب است که دلیل آن نیز تشخیص ندادن سایر رنگ‌ها به وسیلۀ مادونِ قرمز می‌باشد. همچنین، امواج مادونِ قرمز از شیشه نمی‌توانند عبور کنند و در صورت وجود مانعی شیشه‌ای در مسیر تصویر برداری، کارایی آن‌ها مختل می‌شود.

دید در شب استارلایت

دوربین مداربسته استار لایت

دوربین استار لایت، دوربین‌هایی هستند که باعث بهبود دید در شب در شرایط کم نور می‌شوند. این، به معنی این است که چیزهایی را به وضوح می‌توانید مشاهده کنید که چشمان شما نمی‌توانند آن‌ها را مشاهده کند. روشنایی محیط اگر زیر ۲۰ LUX یا در حد تاریکی که در خیابان‌های تاریک می‌بینید باشد، در آن زمان چشمان انسان به سختی می‌تواند چیزی را تشخیص دهد.

دوربین‌های استار لایت با حساسیت فوق العادۀ سِنسور تصویر، می‌توانند تصاویری را در سطح نوری بسیار اندک را به شما نمایش دهند. دوربین مداربسته استار لایت (یا دوربین مداربسته Starlight) یکی از دوربین هایی است که خواهان زیادی دارد. اگر قصد خرید دوربین Star light دارید، با ما تماس بگیرید. در انواع دید در شب دوربین مداربسته، استارلایت یکی از گزینه های مطرح است.

ساختار دوربین با دید در شب استارلایت

در ساختار دوربین‌های استار لایت، سِنسورهای بسیار حساس به نور مورد استفاده قرار گرفته شده است که با کمترین میزان نور، توانایی پردازش تصاویر به صورت رنگی را دارا می‌باشند. در مواقعی کهLUX  نوری، از مقدار مشخص شده پایین‌تر باشد، تصویر به صورت سیاه و سفید پردازش می‌شود؛ اما در دوربین‌های وارم لایت به لطف وجود LED های نور گرم، در کل تصاویر به صورت رنگی پردازش می‌شوند.

از نظر عملکرد، دوربین‌های استار لایت می‌تواند در برخی مناطق، بهتر از دوربین‌های با پروژکتور IR عمل کنند. با این حال این نوع دوربین مداربسته، توانایی ایجاد تصاویر با کیفیت در هر وضعیت نوری را ندارند؛ به همین دلیل باید در هنگام نصب دوربین مداربسته استار لایت، میزان نور محیط به درستی سنجیده شود.

لوکس نوری و دید در شب استار لایت

جهت اندازه‌گیری نور محیط از کمیتی به نام «لوکس نوری» استفاده می‌شود؛ هر چقدر محیط تاریک‌تر باشد، لوکس نوری پایین‌تر است. دوربین‌های استارلایت به دلیل ساختار خاص قطعات داخلی خود که نور بیشتری را در صفحۀ تصویر خود جمع می‌کند، می‌تواند در مکان‌های بسیار تاریک که فقط نور ماه، ستاره‌ها و یا چراغی در دور دست روشن باشد، تصاویر قابل قبولی را ارائه دهد.

در حقیقت، این آخرین فناوری برای بهبود دید در شب، در دوربین‌های مداربسته به حساب می‌آید. دوربین استار لایت از سِنسورهای با اندازۀ بزرگتر و دیافراگم گسترده‌تر استفاده می‌کند؛ در نتیجه باعث می‌شود تا نور کافی برای شناسایی چهرۀ انسان و شمارۀ پلاک ماشین جمع شود؛ حتی در میزان نوری که چشمان انسان قادر به دیدن نیست.

دید در شب وارم لایت

دوربین مداربسته وارم لایت

واژۀ warm light در ترجمه، به معنای «نور گرم» می‌باشد. در واقع این عبارت به طیف‌هایی از نور مرئی اشاره دارد که چشم انسان قادر به دیدن آن‌ها است و با این نور، انسان می‌تواند اشیاء اطراف خود را مشاهده کند. دوربین‌ مداربسته وارم لایت از تکنولوژی استفاده می‌کند که همزمان با کاهش نور محیط، با پرژکتورهای نور مرئی محیط را روشن کرده و کیفیت تصاویر ضبط شده را از این طریق افزایش می‌دهند.

دوربین مداربسته یک راه حل برای افزایش امنیت اماکن و نظارت بر محیط است. در ابتدا دوربین‌های مداربسته، فاقد قابلیت «دید در شب» بودند؛ اما در نسل‌های بعدی، با به کار بردنLED ‌ های مادونِ قرمز در دوربین، تا حدودی این نیاز نیز برطرف شد؛ ولی باز هم تصاویر دید در شب فاقد کیفیت لازم بودند؛ زیرا تصاویر به صورت سیاه و سفید بودند و همچنین در بعضی مواقع، بازتاب نور باعث کیفیت بد تصویر می‌شد. با توجه به این نقاط ضعف، دوربین‌های وارم لایت یاFull Color  توسط شرکت‌های بزرگ دوربین مداربسته، طراحی و تولید گردید.

مزایای دوربین وارم لایت

هدف اول از‌ نصب دوربین وارم لایت، افزایش امنیت محیط نصب شده در آن می‌باشد. از ابتدای اختراع دوربین‌های مداربسته، یکی از مشغولیت‌های فکری طراحان دوربین مداربسته، نحوۀ دید در شب دوربین مداربسته بود. به همین دلیل در نسل‌های دوم و سوم دوربین‌های مداربسته، قابلیت «دید در شب» به این دوربین‌ها اضافه شد تا افزایش امینت در محیط نصب شده، فراهم شود.

یکی از مشکلات دوربین‌های دید در شب اولیه، تصویر سیاه و سفید دوربین بود که از طریق اشعۀ مادونِ قرمز اِل‌ای‌دی‌های نصب شده در دور لنز به دست می‌آمد. عدم نمایش رنگ در این نوع ‌دوربین‌ها،‌ ایرادی ‌به حساب می‌آمد که طراحان دوربین‌های مداربسته را بر آن داشت تا به فکر چاره‌ای برای دید در شب‌ رنگی باشند.

تا قبل از تکنولوژی به کار رفته در دوربین مداربسته warm light، دوربین مداربسته دید در شب جهت استفاده در مکان‌های تاریک با استفاده از LED هایی که در اطراف دوربین مداربسته قرار داده شده بود، تصاویری سیاه و سفید از محیط ثبت می‌کرد. دوربین مداربسته دید در شب، اعم از دام و بولت، البته همین امروز هم در بازار موجود است و مورد استفاده نیز قرار می‌گیرد.

تکنولوژی استفاده شده در دوربین warm light در دوربین‌های مداربسته، به جای LED  های مادونِ قرمز، از LED نور گرم استفاده می‌کند. این نوع از LED، دارای نور طبیعی می‌باشد که در شب هنگام روشن شدن آن، نور لازم جهت تصویر برداری رنگی برای سنسور دوربین مداربسته دید در شب را مهیا می‌سازد؛ از این طریق، باعث می‌شود که تصویر به صورت رنگی دیده و ضبط شود. در رابطه با انواع دوربین مداربسته بر اساس دید در شب ، میتوانیم دوربین وارم لایت را جزو پرطرفدار ها در نظر بگیریم.

معایب دوربین وارم لایت

با این حال، همان عاملی که باعث بهبود قابلیت دوربین مداربسته وارم لایت می‌شود، می‌تواند به عنوان مشکل اصلی این دوربین‌ها نیز مطرح شود. به عبارت دقیق‌تر، دوربین مداربستۀ وارم لایت از نور مرئی در اطراف خود برای روشن شدن محیط استفاده می‌کند؛ در نتیجه، ممکن است برخی از کاربران از وجود یک شیئ نورانی بر روی دیوار یا محیطی که دوربین نصب شده است ناراضی شوند. در هر صورت، وجود یک شیء نورانی می‌تواند جلب توجه کند و احتمال تخریب و شکستن دوربین نیز افزایش پیدا می‌کند.

دید در شب دوال لایت

دوربین مداربسته دوال لایت

دوربین مداربسته دوال لایت، نوع جدیدی از دوربین‌ها هستند که تکنولوژی دید در شب آن‌ها، در حقیقت ترکیبی از دید در شب سیاه و سفید و دید در شب رنگی (وارم لایت) است.وظیفۀ دوربین مداربسته، محافظت از محیط اطراف در تمامی شرایط موجود است؛ حال آنکه به دلیل نبود نور کافی در شب، این دوربین‌ها تنها قادر به ارائۀ تصویر به صورت سیاه و سفید بودند که همین موضوع باعث پایین آمدن کیفیت تصویر و عدم دید کافی می‌شد. در سال ۲۰۱۴ تکنولوژی جدیدی به نام سیستم Dual Light یا «سیستم دوگانۀ دید در شب» به دوربین‌های مداربسته افزوده شد که این دوربین‌ها را قادر به گرفتن تصاویر رنگی از اشیای متحرک ساخت.

معایب دوربین دوال لایت

اکثر کاربران دوربین‌های مداربسته، ترجیح می‌دهند تا یک دوربین مداربسته دید در شب برای آن‌ها نصب شود که دارای قابلیت دید در شب رنگی باشد؛ اما یکی از ایرادهایی که در مورد دوربین دوال لایت مطرح است، این است که علی‌رغم دید در شب بسیار با کیفیت آن‌ها، پروژکتورهای این نوع دوربین باعث جلب توجه و به نوعی مشخص شدن جای دوربین مداربسته می‌شود. این یکی از معایب دوربین مداربسته دید در شب دوال لایت میباشد.

عملکرد دوربین دوال لایت

دوربین مداربسته Dual-light، در نور شب و در مواقعی که در مقابل آن‌ها تحرکی اتفاق نمی‌افتد، از دید در شب مادونِ قرمز (سیاه و سفید) خود بهره می‌برند؛ دقیقا مانند دوربین‌های با دید در شب معمولی و هیچ نور خیره‌کننده‌ای از خود ساطع نمی‌کنند؛ اما به محض تشخیص یک تحرک توسط دوربین، پروژکتورهای وارم لایت دوربین روشن شده و دید در شب آن به نوع رنگی تغییر حالت میدهد. این دوربین‌ها که به منظور استفاده در محیط‌های باز در نظر گرفته شده‌اند، با طراحی متفاوت می‌توانند در برابر گرد و غبار، باران و محدودۀ دمایی ۴۰- تا ۶۰+ درجۀ سانتی‌گراد مقاوم باشد و به درستی عمل کنند.

دوربین dual light، دوربین ایده‌آل و چند منظوره برای استفاده در سیستم‌های پیچیدۀ نظارت است. این نوع دوربین، زمانی که در محیط کم نور یا تاریک قرار می‌گیرد، قادر به روشن کردن خودکار چراغ‌های LED مادونِ قرمز می‌باشد که از فاصلۀ ۳۰ متری، می‌توانند تصاویر سیاه و سفید واضح با کمترین نویز در دید در شب را ارائه دهد.

نکات مهم در خرید دوربین مداربسته با دید در شب

حال که با انواع دید در شب دوربین مداربسته آشنا شدید، نیاز است که توجه شما را به چند نکته جلب کنیم. حین خرید دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب، نکاتی قابل توجه است که باید آن ها را بدانید. انتخاب نا مناسب دوربین مداربسته دید در شب میتواند باعث دردسر شما شود. به همین دلیل پیشنهاد میکنیم به نکات زیر در رابطه با انواع دوربین مداربسته بر اساس دید در شب توجه کنید.

تناسب با کاربرد‌های مخفی

دوربین مداربسته دید در شب، وسیلۀ ایده‌آلی برای تشخیص چهره و دستگیری سارقان است. سارقان و افراد خرابکار، این طور تصور می‌کنند که در تاریکی شب، تصویر آن‌ها توسط دوربین مداربسته ثبت نمی‌شود.

عملکرد خوب در روز و شب

دوربین‌های مداربستۀ روز و شب و مادونِ قرمز، هم در روشنایی روز و هم در تاریکی شب، باید توانند تصاویر با رزولوشن بالا را ضبط کنند و از کیفیت مناسبی برخوردار باشند. دوربین مداربسته دید در شب شما باید عملکرد خوبی در این موضوع داشته باشد.

مصرف پایین انرژی

تمام انواع دوربین مداربسته دید در شب، از LED استفاده می‌کنند. این LED ها در مقایسه با لامپ‌های معمولی با میزان نور مشابه، به میزان %80 انرژی کمتری را مصرف می‌کنند. متوسط عمر چراغ های LED، برابر با ۲۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ ساعت است؛ در حالی که لامپ‌های معمولی، ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ ساعت می‌توانند کار کنند.

متناسب با محیط باز و بسته

دوربین مداربسته دید در شب، با مشخصات و ویژگی‌های متفاوتی در بازار وجود دارند. بیشتر انواع دوربین مداربسته دید در شب در فضاهای باز نصب شده می‌شوند؛ ولی امکان نصب آن‌ها در محیط‌های بسته نیز وجود دارد. دوربین مداربسته دید در شب از نوع دام، انتخاب مناسبی برای محیط‌های بسته محسوب می‌شوند.

مقاومت در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف

اکثر دوربین مداربسته دید در شب با تکنولوژی جدید، از بدنۀ مستحکم و مقاومی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، برخوردار هستند. جعبه‌های مخصوصی نیز وجود دارند که سایر تجهیزات دوربین مداربسته در داخل آن قرار می‌گیرند. این جعبه در برابر ضربۀ خرابکاران، بسیار مقاوم می‌باشد.

هزینۀ پایین

نوعی از دوربین مداربسته دید در شب را تهیه کنید که با هدف و کاربری شما تناسب داشته باشد، صرف کردن هزینه و خرید دوربین مداربسته‌ای که قابلیت‌های پیشرفته دارد، ولی مناسب کاربری شما نیست، از نظر اقتصادی، مقرون به صرفه نمی‌باشد.

کاهش آلودگی نوری

در زمان‌های گذشته، دوربین‌های مداربسته، نیاز به روشن بودن چراغ‌های زیادی در پارکینگ، حیاط، محوطه‌های رفت و آمد و غیره داشتند. هر چند این کار باعث افزایش امنیت ساختمان می‌شود؛ ولی احتمالاً می‌تواند برای همسایه‌ها آزار دهنده باشد. پس هر چقدر که میزان آلودگی نوری دوربین مداربسته کمتر باشد، بهتر است. اما جدا از این مشکل، با شناخت انواع دوربین مداربسته بر اساس دید در شب میتوانید بر این مشکل غلبه کنید.

بهترین دوربین مداربسته دید در شب | راهنمای خرید بهترین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب

اگر می‌خواهید بهترین دوربین مداربسته دید در شب را تهیه کنید که قابلیت دید در شب نیز داشته باشد، باید روی کیفیت دوربین مداربسته دید در شب تمرکز داشته باشید. در این حالت، خصوصیات کلی دوربین مداربسته از قبیل برند، کیفیت تصویر، نوع لنز و غیره را در مد نظر خود داشته باشید:

 • برند دوربین مداربسته: انتخاب دوربین از برندهای معتبر موجود در بازار، به شما اطمینانی در خصوص کیفیت محصول و عملکرد بهینۀ آن می‌دهد. بنابراین اگر در جستجوی بهترین نوع دوربین مداربسته برای کاربری مورد نظر خود هستید، به دنبال برندهای متفرقه و ناشناس نروید.
 • کیفیت دوربین مداربسته: کیفیت تصویر در دوربین مداربسته با «مگاپیکسل» بیان می‌شود. در حال حاضر و با تکنولوژی موجود، دوربین‌های مداربسته با کیفیت تصویر از 1 مگاپیکسل تا 8 و حتی 12 مگاپیکسل تولید و در بازار عرضه می‌شوند.
 • لنز دوربین مداربسته: نوع لنز را بر اساس کاربردی که از دوربین مداربسته انتظار دارید انتخاب کنید. لنز ثابت، دارای فاصلۀ کانونی ثابت و غیر قابل تغییر است. در لنزهای متغیر یا وریفوکال می‌توانید فاصلۀ کانونی را تغییر دهید. با تغییر در فاصلۀ کانونی، می‌توانید بر روی اشیاء و اجسام زوم کنید. البته این تنظیمات، باید به صورت دستی انجام گیرد. در لنزهای نوع موتورایز، زوم و فوکوس از راه دور انجام می‌شود.

نتیجه گیری

حال که انواع دید در شب دوربین مداربسته را برای شما توضیح دادیم، امیدواریم بتوانید بهترین دید در شب دوربین مداربسته را انتخاب کنید. دید در شب دوربین مداربسته موضوع بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

امروزه، ایجاد امنیت در فضای شغلی، خانه و خانواده، با استفاده از قابلیت دید در شب دوربین‌های مداربسته فراهم شده است. این دوربین‌ها، محل مورد نظر را به صورت شبانه روزی تحت نظر قرار می‌دهند. انواع دید در شب دوربین مداربسته، نقش مهمی را در امنیت ساختمان‌ها و سایر مکان‌ها بر عهده دارند.

 انواع دوربین مداربسته دید در شب قادر هستند که در تمام طول شبانه روز، تصاویر رنگی با کیفیت فوق‌العاده ارائه دهند. شما با توجه به کاربری مورد نظر و نیاز خود، می‌توانید بهترین دوربین مداربسته دید در شب را انتخاب و تهیه کنید. پیشنهاد ما برای انتخاب مطمئن، این است که قبل از خرید، با افراد مشاور و کارشناسان متخصص در این زمینه، مشورت کنید.

سوالات متداول

 • دید در شب مادون قرمز
 • دید در شب استارلایت
 • دید در شب وارم لایت
 • دید در شب دوال لایت

دوربین مداربسته وارم لایت: این نوع دوربین‌های مداربسته، از تکنولوژی‌ای استفاده می‌کنند که همزمان با کاهش نور محیط، با پروژکتورهای نور مرئی، محیط را روشن کرده و کیفیت تصاویر ضبط شده را از این طریق افزایش می‌دهند.

دوربین‌ مداربسته استارلایت : در این نوع دوربین‌های مداربسته، از سِنسورهای بسیار حساس به نور استفاده شده است که با کمترین میزان نور، توانایی پردازش تصاویر به صورت رنگی را دارا می‌باشند.

دوربین مداربسته مادونِ قرمز : دوربین های مادون قرمز، نوری که از اجسام مختلف در محیط منعکس شده است را دریافت می‌کند و با استفاده از آن، تصویر می‌سازد. این نور مورد استفاده، برای چشم انسان مرئی نیست.

دوربین مداربسته دوال لایت : تکنولوژی دید در شب در دوربین های دوال لایت، در حقیقت ترکیبی از دید در شب سیاه و سفید و دید در شب رنگی (وارم‌ لایت) است.

پشتیبانی و تماس با ما

آدرس : تهران، میدان حسن آباد، خیابان امام خمینی، بعد از شیخ هادی، پلاک 196، زنگ 3

تلفن تماس دفتر مرکزی : 66729950 – 021

تماس با مدیر داخلی : 09125702099