آداپتور دوربین مداربسته

آداپتور دوربین مداربسته، یکی از اجزای حیاتی برای سیستم مداربسته میباشد. این قطعا وظیفه تبدیل برق مستقیم شهری (220 ولت) به برق مورد نیاز دوربین مداربسته (12 ولت) را دار میباشد. لازم به ذکر است که برق مورد نیاز دوربین مداربسته از چند دهم میلی آمپر تا نهایتا 2 آمپر میباشد. دوربین های مداربسته تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند و برای هر دوربین باید آداپتور مخصوص خود را خریداری کنید. برای انتخاب آداپتور مناسب دوربین مداربسته بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. شما میتوانید از مشاوره رایگان تک پلاس جهت خرید آداپتور مناسب دوربین مداربسته استفاده کنید.

فروش آداپتور دوربین مداربسته تک پلاس

انواع آداپتور دوربین مداربسته

پیش از خرید آداپتور مناسب دوربین مداربسته، نیاز است تا انواع مختلف آن را بشناسید. در حالت کلی آداپتور ها را میتوان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • آداپتور تکی دوربین مداربسته: آداپتور هایی هستند که باید برای هر دوربین مداربسته به صورت جداگانه تهیه و نصب شوند. یعنی برای هر دوربین مداربسته باید یک آداپتور تکی خریداری کرد. مزیت این آداپتور ها این است که با آسیب و از کار افتادگی یکی از آداپتور ها، فقط دوربین متصل به آن از کار می افتد و سایر دوربین ها به فعالیت خود ادامه میدهند.
 • آداپتور صنعتی دوربین مداربسته: آداپتور های صنعتی مخصوص دوربین مداربسته زمانی استفاده میشوند که شما بخواهید تمام یا تعدادی از دوربین های مداربسته خود را از یک آداپتور تغذیه کنید. یکی از مزیت های این آداپتور ها این است جریان برق در کابل آن ها 12 ولت DC است بنا بر این خطر برق گرفتگی بی معنی است. ولی افت ولتاژ در فواصل طولانی باعث شده که برخی این آداپتور ها را انتخاب نکنند.

مقایسه آداپتور صنعتی و آداپتور تکی

اگر در انتخاب آداپتور مناسب دوربین مداربسته مردد هستید، لازم است که مزیت ها و معایب هر کدام را بشناسید. برای انتخاب بهترین آداپتور برای دوربین مداربسته، به نکات زیر توجه کنید:

 1. با ا کار افتادگی آداپتور های صنعتی، همه یا بخش عمده ای از سیستم مداربسته از کار می افتد. ولی آداپتور های تکی از آنجایی که هر کدام مختص یک دوربین هستند، با مختل شدن آن ها فقط همان دوربین از کار می افتد.
 2. تعداد دوربین مداربسته در مجموعه خود را در نظر بگیرید. اگر تعداد بسیار زیاد است طبیعتا آداپتور صنعتی انتخاب منطقی تری خواهد بود. ولی اگر تعداد دوربین ها محدود است پیشنهاد میکنیم از آداپتور های تکی استفاده کنید.
 3. افت ولتاژ در آداپتور های صنعتی قابل مشاهده است که این اتفاق منجر به ایجاد آسیب به دوربین مداربسته میشود. ولی آداپتور های تکی ولتاژ و آمپر ثابتی دارند و آسیبی به دوربین وارد نخواهند کرد.

انواع آداپتور دوربین مداربسته بر اساس تکنولوژی ساخت

آداپتور ها را میتوان بر اساس تکنولوژی ساخت نیز دسته بندی کرد. برای شناخت انواع آداپتور ها بر اساس تکنولوژی ساخت، لیست زیر را بررسی کنید:

 • سوئیچینگ : این مبدل ها عموما قابل استفاده در لوازم خانگی، کامپیوتر ها یا تلفن های همراه است. وزن پایین و برد الکترونیکی با امنیت بالا از مشخصه های این آداپتور ها است. 
 • ترانسی : آداپتور های ترانسی دارای وزن بالا و ابعاد بزرگتری نسبت به آداپتور سوئیچینگ هستند. شدت جریان در این آداپتور ها نسبت به آداپتور های سوئیچینگ دارای دقت بالاتر و ولتاژ دقت پایین تری دارد. ضمنا نوسان های ریز در آداپتور های ترانسی مشاهده میشود که میتواند برای دستگاه های حساس مشکل ساز باشد.
 • صنعتی : آداپتور های صنعتی برای ولتاژ های بالا استفاده میشود و معمولا دارای فن خنک کننده است. لازم به ذکر است که ورودی و خروجی آن ها به صورت ترمینالی میباشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آداپتور ها و نحوه ساخت آنها، میتوانید به مقاله آداپتور-ویکی پدیا مراجعه کنید.
خرید آداپتور دوربین مداربسته

محاسبه آداپتور مناسب برای دوربین مداربسته

منبع تغذیه آداپتور ها بر اساس آمپر (آمپراژ) دسته بندی میشوند. برای خرید آداپتور مناسب برای دوربین مداربسته باید توجه ویژه ای به منبع تغذیه آن ها داشته باشید. هر دوربین مداربسته در حالت عادی نیاز به یک آداپتور 1 آمپر 12 ولت و در حالت دید در شب نیاز به یک آداپتور 2 آمپر 12 ولت دارد. درواقع ساده بخواهیم بگوییم برای هر دوربین مداربسته خود باید یک آداپتور 2آمپر 12 ولت تهیه کنید تا هم در حالت عادی و هم در تاریکی شب به مشکل بر نخورید. البته توجه داشته باشید که انتخاب آداپتور بستگی به مسافت کابل هم دارد و هرچه فاصله بیشتر باشد، باید آداپتور با امپر بالا تری خریداری کنید. برای روشن شدن بهتر موضوع، لیست زیر را مشاهده کنید.

 • آداپتور 2 آمپر 12 ولت : مناسب برای یک دوربین مداربسته
 • آداپتور 5 آمپر 12 ولت : مناسب برای 2 الی 3 دوربین مداربسته (وابسته به مسافت و طول کابل)
 •  آداپتور 10 آمپر 12 ولت: مناسب برای 5 الی 6 دوربین مداربسته (وابسته به مسافت و طول کابل)
 • آداپتور 15 آمپر 12 ولت : مناسب برای 7 الی 8 دوربین مداربسته (وابسته به مسافت و طول کابل)
 • آداپتور 20 آمپر 12 ولت : مناسب برای 10 دوربین مداربسته
 • آداپتور 30 آمپر 12 ولت : مناسب برای 15 دوربین مداربسته
البته این محاسبات سر انگشتی و پایه ای است و همانطور که گفته شد به مسافت کابل شما هم بستگی دارد. بهتر است پیش از خرید آداپتور، از مشاوره ی رایگان کارشناسان تک پلاس استفاده کنید. چراکه اگر در انتخاب آمپر آداپتور خود انتخاب درستی نداشته باشید، ممکن است خسارات جبران ناپذیری به دوربین های شما وارد شوند. ضمنا مراقب باشید که حتما از 80 درصد ظرفیت آداپتور استفاده کنید.به عنوان مثال از آداپتور 12 ولت 5 آمپر را برای 2 دوربین مداربسته استفاده کنید، نه برای 3 دوربین. چرا که هنگام روشن بودن سیستم مداربسته، یک ظرفیت اوج در سیستم وجود دارد. ظرفیت اوج نباید به ظرفیت کامل آداپتور نزدیک باشد چراکه میتواند آسیب های جبران ناپذیری به دوربین مداربسته وارد کند.

قیمت آداپتور دوربین مداربسته

با توجه به نوسانات ارز، قیمت ها روزانه تغییر میکنند. لذا به شما پیشنهاد میکنیم آخرین قیمت ها و موجودی محصولات را ار فروشگاه تک پلاس پیگیری کنید. قیمت ها و موجودی در فروشگاه تک پلاس همگی به روز بوده و پس از ثبت سفارش توسط شما، ارسال در همان روز صورت میگیرد. ضمنا پس از ثبت فاکتور، کارشناسان فروش با شما تماس میگیرند تا صحت سفارش و سوالات احتمالی شما را پاسخ دهند. برای خرید آداپتور دوربین مداربسته روی لینک زیر کلیک کنید.

ویژگی آداپتور های تک پلاس

کیفیت و دوام بالا

آداپتور دوربین مداربسته تک پلاس، وارداتی بوده و با کیفیت خیره کننده ای به بازار عرضه شده است.

قیمت مناسب

قیمت های تک پلاس بسیار رقابتی بوده و به شما قول میدهیم که بهترین بازخورد را نسبت به هزینه دریافت کنید.

پشتیبانی فروش

پشتیبانی و خدمات پس از فروش مجموعه تک پلاس همواره ادامه دارد، پس به ما اعتماد کنید.

تعمیر آداپتور دوربین مداربسته

احتمالا برای شما سوال پیش آمده که آیا آداپتور دوربین مداربسته قابل تعمیر است یا خیر. از آنجایی که آداپتور قیمت بالایی ندارد ضمن اینکه یک قطعه حیاتی در سیستم امنیتی است، لذا پیشنهاد میشود در صورت خرابی با یک آداپتور نو جایگزین شود. البته که امکان تعمیر آن ها در صورت تعویض بدنه یا تعویض قطعه خراب وجود دارد، اما از آنجایی که پس از تعمیر به احتمال قوی مجددا خراب میشود پس ارزش تعمیر ندارد ضمن اینکه ریسک بالایی هم برای سیستم مداربسته به همراه دارد.

تفاوت آداپتور وارداتی و داخلی

اگر در بازار پرس و جو کنید و قصد خرید آداپتور داشته باشید، فروشنده ها از شما میپرسند ” وارداتی میخوای یا داخلی؟ ” و این سوال برای شما پیش می‌آید که تفاوت آداپتور وارداتی با داخلی چیست. آداپتور های وارداتی کیفیت بالا تر و ویژگی های متعددی دارند که آداپتور های داخلی این امکانات را ندارند. از تفاوت آداپتور های داخلی و وارداتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هیت سینک: یک سرد کننده (خنک کننده) ای است که روی CPU آداپتور نصب میشود.
 • قطع کن: این قطعه در صورتی که برق اضافه وارد آداپتور شود، جریان برق را قطع میکند تا انرژی اضافه به مجموعه وارد نشود.
 • نویز گیر: این قطعه از نوسان های اضافی که هنگام تبدیل برق صورت میگیرد جلوگیری میکند.

اجزای آداپتور مناسب دوربین مداربسته

 • فیلتر ورودی: این بخش نوسانات فرکانس بالا و نویز های تولید شده را حذف میکند.
 • پل دیود: پل دیود موج سینوسی ورودی را به یک ولتاژ DC با ریپل بالا تبدیل میکند.
 • خازن صافی: این خازن، ریپل ولتاژ را بعد از پل دیود کاهش میدهد. بد نیست بدانید در برخی آداپتور ها به خازن کوچک تر و کم ظرفیت تر نیاز است اند همان انرژی را ذخیره کند.
 • ترانس فرکانس بالا: قطعه ای کوچک، ارزان و دارای راندمان بالا که معمولا بر روی هسته فریت یا پودر آهن پیچیده میشود.
 • دیود های خروجی: دیود های خروجی، ولتاژ و فرکانس بالای بعد از ترانس را مجددا به شکل DC تبدیل میکند.
 • فیلتر خروجی: فیلتر خروجی متشکل از یک خازن یا سلف خازن است که فرکانس های بالا را حذف میکند.
 • واحد کنترل: وظیفه ی این بخش، تثبیت ولتاژ خروجی در برابر تغییراتی مانند بار، دما و ولتاژ ورودی است.

سوالات متداول

چون در صورت عدم وجود آداپتور، دوربین های مداربسته برق مناسب خود را دریافت نمیکنند و به عبارتی کار نمیکنند. پس بدون آداپتور نمیتوانیم دوربین مداربسته را نصب و راه اندازی کنیم.

آداپتور ها برق مستقیم شهری (220 ولت) را به برق مورد نیاز دوربین مداربسته (12 ولت) تبدیل میکنند.

آداپتور ها در 2 نوع تکی و صنعتی روانه ی بازار شده اند. آداپتور های تکی معمولا همگی 12 ولت با آمپراژ های مختلف (2،5،10،15،20،30 و… آمپر) در بازار موجود هستند.

قیمت به روز یو پی اس(UPS) را میتوانید از فروشگاه تک پلاس مشاهده کنید. همچنین امکان خرید آنلاین، حضوری و تلفنی این محصول وجود دارد. برای خرید کم باکس، روی لینک زیر کلیک کنید.

فروش آداپتور دوربین مداربسته تک پلاس

پشتیبانی و تماس با ما

آدرس : تهران، میدان حسن آباد، خیابان امام خمینی، بعد از شیخ هادی، پلاک 196، زنگ 3

تلفن تماس دفتر مرکزی : 66729950 – 021

تماس با مدیر داخلی : 09125702099

مزایای استفاده از آداپتور

همانطور که گفته شد، دوربین مداربسته بدون آداپتور قادر به راه اندازی نیست. درواقع برای اینکه سیستم مداربسته راه اندازی کنید نیاز حیاتی به آداپتور دارید. اما در لیست زیر میخواهیم چند مزیت آداپتور را برای شما ذکر کنیم:

 1. خرابی و تلفات را کاهش میدهد
 2. بدنه ای محکم و با کیفیت دارد
 3. ولتاژ ورودی به سیستم مداربسته را کنترل میکند
 4. آداپتور های تک پلاس سبک، کم وزن و با کیفیت بالا است
 5. دارای ترانس با ابعاد کوچک
 6. ورودی محدوده دینامیکی زیاد است
 7. مدار سوئیچینگ بیش از 5 میلی ثانیه زمان نگهداری دارد
 8. راندمان بالا

فرق منبع تغذیه با آداپتور

دستگاهی که توان الکتریکی را برای بار الکتریکی تامین میکند، منبع تغذیه نام دارد. اما آداپتور دستگاهی است که برق مستقیم شهری را به برق مورد نیاز دوربین مداربسته تبدیل میکند. گفتنی است که آداپتور ها همگی دارای یک منبع تغذیه هستند. ما به این دلیل از منبع تغذیه و آداپتور استفاده میکنیم که ولتاژ و جریان مناسب را برای دستگاه تامین کنیم.

اصلی ترین معیار های انتخاب یک منبع تغذیه

 • ولتاژ و جریان تامین شده برای بار
 • جریان خروجی و پایداری ولتاژی که در بارهای مختلف ایجاد میکند
 • مدت زمان تامین انرژی بدون شارژ (سوخت گیری)

نصب آداپتور دوربین مداربسته

نصب آداپتور دوربین مداربسته، گاهی سوالی است که ذهن متقاضیان خرید آداپتور دوربین مداربسته را مشغول میکند. درواقع نصب آداپتور دوربین مداربسته بسیار ساده است اما ممکن است برای افراد غیر متخصص مقداری پیچیده باشد. لذا در این قسمت توضیح مختصری به شما ارائه میکنیم.

نصب پاور دوربین مداربسته بسیار ساده است. از آنجایی که روی هر یک از اتصالات و ورودی ها برچسب راهنما وجود دارد که تعیین میکند هر سیم باید به کدام ورودی متصل شود. یک کانکتور (اتصال دهنده)، منبع تغذیه دوربین مداربسته یا همان آداپتور را به پریز متصل میکند و از طرف دیگر کانکتور های مثبت و منفی نیز به دوربین ها متصل میشوند.

با توجه به نوع پروژه نصب دوربین مداربسته، آداپتور ها ممکن است در مکان های متفاوتی نصب شوند. برخی پروژه ها که آداپتور(منبع تغذیه) دوربین ها را پشتیبانی میکند، معمولا آداپتور کنار دوربین مداربسته نصب میشود. اما در برخی پروژه ها همه‌ی آداپتور ها را در یک محفظه یک جا قرار میدهند و با کابل کشی آن ها را به دوربین وصل میکنند. این کار به علت زیبایی و مرتب بودن پروژه انجام میشود. باکس فلزی یا پلاستیکی اطراف آداپتور نیز به علت افزودن ویژگی ضد آب بودن به منبع تغذیه است.

همانطور که گفتیم نصب منبع تغذیه دوربین مداربسته (آداپتور) کار سخت و پیچیده ای نیست، اما از آنجایی که مستقیما برق سیستم مداربسته شما را تامین میکند، 

اجزای آداپتور دوربین مداربسته

همانطور که گفتیم نصب منبع تغذیه دوربین مداربسته (آداپتور) کار سخت و پیچیده ای نیست، اما از آنجایی که مستقیما برق سیستم مداربسته شما را تامین میکند، بهتر است نصب آن را به یک فرد متخصص بسپارید.

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته

همانطور که پیش تر ذکر شد، پیشنهاد میکنیم از 80 درصد ظرفیت آداپتور استفاده کنید. لذا پیشنهاد میکنیم با توجه به مناسب بودن قیمت منبع تغذیه دوربین مداربسته، یک آداپتور اضافه بخرید و به سیستم مداربسته نصب کنید.در لیست زیر، رایج ترین موارد علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته را برای شما ذکر کرده ایم:

 • رسیدن ظرفیت اوج سیستم مداربسته به حداکثر ظرفیت آداپتور ها
 • نامرغوب بودن جنس پاور و بی کیفیت بودن قطعات
 • ضربه و شکستگی یا نفوذ آب
 • قطعی در سیم یا آسیب دیدگی لحیم کاری های بُرد آداپتور
 • بی کیفیت بودن کانکتور ها یا نوسانات برق

تست آداپتور دوربین مداربسته

برای تست آداپتور دوربین مداربسته روش های متفاوتی دارد اما اصولی ترین روش آن، استفاده از اهم متر است. در این روش، ورودی های اهم متر را به خروجی های آداپتور وصل میکنند تا آمپر پاور (منبع تغذیه یا آداپتور) را بسنجد. به عنوان یک خریدار مبتدی میتوانید وزن و سنگینی آداپتور را نیز به عنوان معیار نسبتا منطقی برای سنجش میزان کیفیت آن در نظر بگیرید. همچنین میتوانید آن را به برق وصل کنید و روشن شدن چراغ آن را به عنوان سالم بودن آداپتور فرض کنید. اما در نهایت بهترین کار این است که از یک فروشگاه معتبر اقدام به خرید آداپتور دوربین مداربسته کنید.